Γκολ και ασίστ με την Εθνική Σερβίας ο Νάσης Στοΐνοβιτς

Δυο φιλικά με την Εθνική Σερβίας έδωσε αυτές τις ημέρες ο νεαρός μεσοεπιθετικος της Δόξας Γρατινής Νάσης Στοΐνοβιτς.

Ο 16χρονος πρώην αρχηγός της ομάδας νέων του ΠΑΟΚ αγωνίστηκε ως αλλαγή 35′ λεπτά στην ήττα 0-3 από την Ρωσία, αλλά την Δευτέρα ξεκίνησε βασικός με το Μαυροβούνιο και στο ένα ημίχρονο που αγωνίστηκε σκόραρε στο 39′ το τρίτο γκολ της Σερβίας.

Ωστόσο δεν περιορίστηκε η παρουσία του μόνο στο τέρμα που πέτυχε, καθώς είχε συμμετοχή και στο άνοιγμα του σκορ, καθώς μοίρασε την ασιστ στο πρωτο τερμα της ομάδας του, που επικράτησε με 3-1.

Είναι φανερό ότι ο Νάσης Στοΐνοβιτς αποτελεί ένα τεράστιο ταλέντο, που για την ώρα, πέρα από το τοπικό ποδόσφαιρο της Ροδόπης, γεύεται το… σερβικό αντιπροσωπευτικό συγκρότημα με κίνδυνο να χαθεί η ευκαιρία για την Εθνική Ελλάδας αν οι αρμόδιοι δεν ενεργήσουν έγκαιρα.