LIVE από τα Πηγάδια για τη Super League: ΑΟ Ξάνθη – Ολυμπιακός 1-1 (τελικό αποτέλεσμα)

Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στον αγώνα ΑΟ Ξάνθη – Ολυμπιακός για την 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League.

Καλησπέρα από τα Πηγάδια! Από αυτήν την ανάρτηση θα πληροφορηθείτε την εξέλιξη στο παιχνίδι ΑΟ Ξάνθη – Ολυμπιακός για την 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League.

Ωρα 14:40 Σχεδόν πενήντα λεπτά πριν την έναρξη του ματς, ήδη ο Ολυμπιακός ανακοινωσε ενδεκάδα, ξεκινά με Τορο σε αυτήν ο Μαρτινς.

Ωρα 14:43 Σα, Τοροσίδης, Σισέ, Βούκοβιτς, Κούρτης, Γκιγέρμε, Καμαρά, Φορτούνης, Ελαμπντελαουί, ναουέλ και Γλερέρο οι έντεκα για τον Ολυμπιακό.

Ωρα 14:46 Πάμε να δουμε και την ενδεκάδα της Ξάνθης

Ωρα 14:49 Ζιβκοβιτς, Κοβάσεβιτς, Κασάδο, Σαρπόνγκ, Γέντρισεκ, ισγάρας, Μπρίτο, Καμαρά, Καντά, Χατζητερζόγλου και Μπαξεβανίδης ξεκινούν για την Ξάνθη.

Ωρα 14:55 Η παράδοση δεν είναι με το μέρος των γηπεδούχων αλλά έχουν επτά νίκες επί του Ολυμπιακού στην Ξάνθη και πέρυσι δεν ηττήθηκαν για μοναδική φορά στα τελευταία οκτώ μεταξύ τους παιχνίδια, ανεξαρτήτως έδρας.

Ωρα 14:59 Λόγω της διεξαγωγής του αγώνα, έγινε από χθες το παιχνίδι του Άρη Αβάτου με τον Αετό Ορφανού για τη Γ’ εθνική με τις δυο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες χωρίς τέρματα.

Ωρα 15:02 Αυτήν την ώρα ξεκινούν τα άλλα ματς της Γ’ Εθνικής, ανάμεσά τους πάντως και ένα στην Ξάνθη, το ντέρμπι της Ασπίδας με τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης. Αναλυτικά η εξέλική τους στο live του ThrakiSportS με ένα κλικ ΕΔΩ.

Ωρα 15:07 Η Ξάνθη προέρχεται από τρεις συνεχόμενες ήττες στο πρωτάθλημα και θέλει να σταματήσει αυτό το κακό σερί και να επιστρέψει στις επιτυχίες που θα της δώσουν την δυνατότητα για είσοδο στην πεντάδα.

Ωρα 15:10 Χθες υπενθυμίζεται ότι ο Αστέρας Τρίπολης νίκησε 1-0 τον ΠΑΣ Γιάννινα και η ΑΕΚ με 2-0 τη Λαμία.

Ωρα 15.13 Σήμερα έχουμε στις 17:15 έχουμε το ΟΦΗ-Παναθηναϊκός, στις 19:00 το Ατρόμητος – Αρης και στις 19:30 το ΠΑΟΚ – ΑΕΛ.

Ωρα 15:16 Αυριο διεξάγοντα οι αγώνες Παναιτωλικός – Απόλλων Σμύρνης και Πανιώνιος – Λεβαδειακός.

Ωρα 15:20 Θυμίζουμε ότι στον αγώνα δεν έχουν εκδοθεί εισιτήριο λόγω της άρνησης του Ολυμπιακού και του φίβου επεισοδίων

Ωρα 15:22 Και αυτό είναι κρίμα γιατί περιορίζονται τα έσοδα για την μικρή Χρυσοβαλάντω, καθώς έχουν στηθεί κουμπαράδες στην $είσοδο των θυρών.

Ωρα 15:25 Οι δυο ομάδες έχουν αποσυρθεί στα αποδυτήρια έχοντας ολοκληρώσει το ζέσταμά τους και ετοιμαζόμαστε για την επίσημη είσοδο

Ωρα 15:28 Ο Τζήλος είναι διαιτητής και αρκετή γκρίνια έχει υπάρξει ότι ξεκίνησε την καριέρα του από την Ξάνθη. Πάμε για επίσημη είσοδο και έναρξη στο ματς

1′ Εναρξη του αγώνα

2′ Υποδειξη σε θέση οφσάιντ του Ομάρ, ορθως

4′ Φαουλ για τον Ολυμπιακό, το εκτέλεσε ο Φορτούνης, έδιωξε τον κίνδυνο ο Μπαξεβανίδης

6′ Πρωτη υποψία ευκαιρίας, μακρινό σουτ από Καμαρά, μπλόκαρε εύκολα ο Ζιβκοβιτς

10′ Δεκάλεπτο στο παιχνίδι, έχει ανέβει η Ξάνθη και πιέζει

13′ Ευκαιρία για Ολυμπιακό, σουτ Γκιγέρμε από το ύψος της περιοχής, λίγο έξω η μπάλα, ίσως ακούμπησε και δοκάρι

15′ Εχει τρεις τελικές ο Ολυμπικός, καμία ακόμα η Ξάνθη με την συμπλήρωση του πρώτου τετάρτου

18′ Σουτ του Φορτουνη αουτ

20′ Διωχνει ο Λισγάρας σε σεντρα του Κουρτη από δεξια

23′ Πιεση απο τους παικτες του ζητά ο Ρασταβατς ενώ φτάσαμε στα μισά του πρωτου μέρους

27′ Κιτρινη κάρτα στον Καμαρα

30′ Εχει την κατοχή ο Ολυμπιακός αλλά χωρίς ναν μπορεί να διασπάσει την άμυνα της Ξάνθης

31′ Αναγκαστική αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Εξω ο Ναουέλ, μέσα ο Ποντένσε

33′ Ευκαιρία για Ολυμπιακό, κεφαλιά ο Τοροσίδης, διώχνει σε κόρνερ ο Κασάδο. Εκτελείται, επεμβαίνει τρομερα ο Ζιβκοβιτς σε κεφαλιά του Σισέ, νέα κεφαλιά, κοντράρει στα σώματα και νέο κόρνερ. Ζητούν και πέναλτι οι φιλοξενούθμενοι, δεν υπάρχει περίπτωση

35′ 7-0 οι τελικές για τον Ολυμπιακό

37′ Πρωτη μεγάλη ευκαιρί για την Ξάνθη με τον Γεντρισεκ, αλλά ο Σα σε ετοιμότητα

39′ Δοκάρι για τον Ολυμπιακό. Ο Ποντένσε συνεργάστηκε με τον Γκιγέρμε, ο τελευταίος το πλασέ στο οριζόντιο.

45′ Σουτ του Ομάρ, στην αγκαλιά του Ζιβκοβιτς η μπάλα. Ενα λεπτο οι καθυστερησεις

45+1′ Αποτέλεσμα ημιχρόνο: ΑΟ Ξάνθη – Ολυμπιακός 0-0

46′ Εναρξη δευτερου ημιχρόνου

49′ Κίτρινη κάρτα στον Γκιγέρμε

52′ Αλλαγή για την Ξάνθη. Εξω ο Καμαρά, μέσα ο Ντουρίτσκοβιτς

54′ Γκοοοοοοοοοοοοοολ η Ξάνθη. Σκόρερ ο Σαρπονγκ, εκτος και αν θεωρηθεί αυτογκολ. Εφυγε από κανονική θέση από δεξιά, έκανε την σέντρα αλλά η μπάλα χτυπά και σε αμυντικό και καταλήγει στα δίχτυα. ΑΟ Ξάνθη – Ολυμπιακός 1-0

56′ Ευκαιρία για Ολυμπιακό να απαντήσει, άουτ σουτ του Φορτούνη

57′ Αλλαγή για την Ξάνθη. Εξω ο σκορερ Σαρμπονγκ, μέσα ο Κάστρο

59′ Αλλαγή και για Ολυμπιακό. Εξω από τον Τοροσίδη που βγαίνει καταχειροκροτούμενος, μέσα ο Μάνος

62′ προβλημα με τους πυλώνες, έχει πέσει η τάση και έχουμε μικρή διακοπη

68′ Μετά από εξάλεπτη διακοπη ξεκινά πάλι το παιχνίδι

70′ Με πρόβλημα στον ένα πυλώνα συνεχίζεται το ματς. Κίτρινες σε καντά και Ποντένσε

73′ Σουτ του Λισγάρα, άουτ η μπάλα

76′ Γκολ ο Ολυμπιακός.
Σκορερ ο Βουκοβοτς μετά από γυρισμα του Φορτουνη και καταπληκτική πάσα του Γκιγέρμε. ΑΟ Ξάνθη – Ολυμπιακός 1-1

78′ Δευτερη κίτρινη στον Ποντένσε και κόκκινη. Αποβάλλεται ο παίκτης του Ολυμπιακού, με δέκα οι ερυθρόλευκοι

80′ Κιτρινη κάρτα στον Καμαρα για φαουλ στον Καντα. Πολλά νεύρα

85′ Πεντε λεπτά για τα 90 αλλά θα έχουμε και πολλές καθυστερήσεις λόγω της διακοπης

87′ τεράστια ευκαιρία για την Ξάνθη. Σουτ του Μπριτο απο μπαλιά του Ντουριτσκοβιτς. Σωζει ο Σα

90′ Ο Νατχο στην θέση του Καμαρά. Δεκα λεπτά οι καθυστερησεις

90+1′ Σταματα η φάουλ στην άμυνα της Ξάνθης για επιθετικο φαυλ

90+3′ Κιτρινη κάρτα στον Ντουριτσκοβιτς

90+6 Συρραξη στον αγνιστικο χωρο. Καρτα στον Σισε.

90+9 Αλλαγη για καθυστερηση, ο Μελιοπουλος στην θεση του Μπριτο

90+10′ Κοντά στο γκολ η Ξάνθη. Εκτέλεση φάουλ του Κοβάσεβιτς, αποκρούει ο Σα.

90+11′ Κιτρινη κάρτα στον Χατζητερζογλου

90+13′ Τέλος του αγωνα που είχε γίνει ροντέο στο τέλος. Σταματά το αρνητικό σερί για την Ξάνθη, κόβει βαθμούς από τον Ολυμπιακό η θρακιώτικη ομάδα. Τελικό αποτέλεσμα: ΑΟ Ξάνθη – Ολυμπιακός Πειραιώς 1-1