Super League: Κακό το ντεμπούτο του Μανώλη Μπέρτου στο φιλικό της Λάρισας με την δεύτερη ομάδα του Αλέξη Κούγια

Με το αριστερό ήταν το ανεπίσημο ντεμπούτο του Μανώλη μπέρου με την φανέλα της Λάρισας σε φιλικό αγώνα με την αλλη ομάδα του Αλέξη Κουγια τον ιστορικό Ιωνικό.

Ο Ξανθιώτης στοπερ με το καλημερα εκανε το λαθος οπου και προήρθε και το μοναδικο τέρμα του αγώνα,  πριν καν την συμπλήρωση του 1ου λεπτού, οταν σε γύρισμα προς τον πρωην πορτιέρο του Πανθρακικού Νέστορα Γκέκα, ο Ομπούσου εκμεταλλεύτηκε το λάθος και βρέθηκε σε θέση τετ-α-τετ με τον τερματοφύλακα της ΑΕΛ τον οποίο απέφυγε και έγραψε το 1-0.

Η ομάδα της Λάρισας παρουσιάστηκε με αρκετές αλλαγές στην σύνθεση της, στο ανεπίσημο ντεμπούτο των Τριποτσέρη, Μπέρτου, Ακόστα με 5 παίκτες της Κ19, και καποιους νεαρούς της πρωτης.  Μαζί με αυτούς έκαναν το ανεπίσημο ντεμπούτο τους οι Θοδωρής Τριποτσέρης, Μανώλης Μπέρτος, Ακόστα που πήραν λεπτά συμμετοχής ενώ αγωνίστηκαν οι Σάμι Φρίουι, Νέστορας Γκέκας και Μάρκο Νούνιτς.