ΕΣΠΕΘΡ: Πρωταθλητές χωρίς αγώνα οι Παίδες του Έβρου Σουφλίου! Η τελική βαθμολογία των πλέι οφ

Η ομάδα Παίδων του Έβρου Σουφλίου είναι για φέτος οι πρωταθλητές Ανατολικής Μακεδονίας – Θράκης καθώς ο τελευταίος αγώνας με τον Ερμογένη κατοχυρώθηκε υπέρ τους με 3-0 σετ και σκορ 75-0.

Η αδυναμία του Ερμογένη να μεταβεί από την Ξάνθη στο Σουφλί για τον εκτός έδρας αγώνα που ήταν προγραμματισμένος για το απόγευμα της Κυριακής έστεψε πρωταθλητές τους γηπεδούχους.

Στο άλλο παιχνίδι της Κυριακής ο Α.Ο. Ορεστιάδας νίκησε στον εντός έδρας αγώνα του την ΑΕ Κομοτηνής με 3-0 και ισοβάθμησε με τον Έβρο Σουφλίου. Οι Σουφλιώτες υπερτερούν στα μεταξύ τους παιχνίδια.

Ο Έβρος Σουφλίου ως πρωταθλητής όσο και ο Α.Ο. Ορεστιάδας ως δευτεραθλητής για την περίοδο 2017-2018 θα είναι οι εκπρόσωποι της Ένωσης ΑΜ-Θ, στην προημιτελική φάση του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος.