Γ΄ Εθνική: Φιλική νίκη με καλό μπάσκετ για την ΑΕ Κομοτηνής επί της Αγίας Βαρβάρας

Παίζοντας καλό μπάσκετ, ειδικά στο δεύτερο δεκάλεπτο, η ΑΕ Κομοτηνής κέρδισε με 73-55 την Αγία Βαρβάρα σε φιλική αναμέτρηση που έγινε στο κλειστό γυμναστήριο της Κομοτηνής.

Οι δύο ομάδες ήταν κόντα στο σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο, με την Αγία Βαρβάρα να δείχνει αρκετά καλά στοιχεία και να προηγείται με 20-22 στο τέλος της πρώτης περιόδου και με 22-27 στις αρχές του δεύτερου.

Από εκεί και πέρα όμως η ΑΕ Κομοτηνής έπαιξε πολύ καλό μπάσκετ σε άμυνα και επίθεση και με ένα σερί 23-0 προηγήθηκε με 41-27 στο ημίχρονο και με 45-27 στις αρχές του τρίτου δεκαλέπτου. Στη συνέχεια η ομάδα της Κομοτηνής χαλάρωσε, όμως δεν απειλήθηκε από την ομάδα της Καβάλας, κλείνοντας την τρίτη περίοδο μπροστά με 53-37 και φτάνοντας εύκολα στο τελικό

Δεκάλεπτα: 20-22, 41-27 (ημίχρονο), 53-37, 73-55 (τελικό αποτέλεσμα)