ΕΠΣ Θράκης: Όσα έγιναν στον αγώνα – φωτιά του Ν. Σιδηροχωρίου με τον Αστέρα Αιγείρου

Η Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου δεν μπόρεσε να εκμεταλλευθεί το στραβοπάτημα της Δόξας Προσκυνητών καθώς παρόλο που αγωνιζόταν εντός έδρας με τον Αστέρα Αιγείρου, ηττήθηκε με 0-1 στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής των πλέι οφ και έχασε χρυσή ευκαιρία να πλησιάσει, , την ώρα που αντιθέτως είδε να την πλησιάζουν η Αίγειρος αλλά και η Ελπίδα Σαπών.

Οπως αναφέρει το rodopisports, ο αγώνας ήταν κακός από πλευρά θεάματος καθώς υπήρξαν ελάχιστες ευκαιρίες από τις δύο ομάδες, πολλά σκληρά μαρκαρίσματα και ως επί το πλείστον αμυντικό παιχνίδι. Ο Αστέρας κατάφερε να ανοίξει το σκορ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με κεφαλιά του Αραμπατζή, θωράκισε την άμυνα του θέλοντας να χτυπήσει μόνο με αντεπιθέσεις ενώ  Δόξα παρ’όλο που κυνήγησε την ισοφάριση δεν αποδείχθηκε ικανή να σκοράρει, έχοντας σε κακή μέρα τους περισσότερους παίχτες της.  Σημαντικό στοιχείο το οποίο πρέπει να αναφερθεί είναι πως  Δόξα αγωνίστηκε με πολλές απουσίες στην ενδεκάδα της.

ΔΟΞΑ ΝΕΟΥ ΣΙΔΗΡΟΧΩΡΙΟΥ (Σάκης Σκουλής): Ποιμενιδης, Αντωνιος Παππους, Τουφεξης, Παναγιωτου, Ντεμερτζιδης, Αμοιροπουλος, Μαυροπουλος, Ντρατσι, Δανιδης, Χατζηπαπα, Μαραγκος
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΙΓΕΙΡΟΥ: Μανιατης, Τσαγκαλιδης, Ρόιδος, Πατσαλης, Αλεξακουδης, Τροκανας, Θωμας, Ζουκας, Ανδρεου, Αραμπατζης, Πουρσανιδης