LIVE από την Ερμούπολη: Φοίνικας Σύρου – Εθνικός Αλεξανδρούπολης

Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στον αγώνα Φοίνικας Σύρου – Εθνικός Αλεξανδρούπολης για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Volley League.

Καλησπέρα! Από αυτήν την ανάρτηση θα ενημερώνεστε για την εξέλιξη στο παιχνίδι του Εθνικού Αλεξανδρούπολης στην Σύρο με τον τοπικό Φοίνικα.

Ωρα 16:40  Η ομάδα της Αλεξανδρούπολης έχει πάει αποδεκατισμένη στο νησί των Κυκλάδων, αφού έχει τραυματιστεί ο αρχηγός της Ανέστης Δαλακούρας που δεν θα παίξει βόλεϊ για το επόμενο δίμηνο.

Ωρα 16:43  Βέβαια στην θέση του Δαλακούρα θα μπορεί να αγωνιστεί ο Νικολα Μιγιαήλοβιτς ως ακραίος, που πέρσι αγωνίστηκε στην Σύρο αλλά προέρχεται επίσης από τραυματισμό.

Ωρα 16:45  Ωστόσο ο Μιγιαήλοβιτς έχει δικαίωμα να αγωνιστεί από την άλλη εβδομάδα και κανείς δεν ξέρει σε τι κατάσταση θα βρίσκεται μετά από τόσον καιρό απουσίας.

Ωρα 16:49  Η ομάδα του Έβρου προέρχεται από διαδοχικές ήττες και ο προπονητής της την χαρακτήρισε άρρωστη την περασμένη εβδομάδα.

Ωρα 16:52  Στον αγώνα της Σύρου, εκεί όπου λύγισαν ΠΑΟΚ και Ολυμπιακός, ουσιαστικά στόχος είναι μια αξιοπρεπής εμφάνιση.

Ωρα 16:56  Πάμε στην έναρξη του αγώνα σε ένα κατάμεστο από κόσμο κλειστό.

1ο σετ: 5-1 (κάκιστο ξεκίνημα για τον Εθνικό), 6-2, 7-3, 7-4, 7-5 (μειώνει στους δύο ο Εθνικός), 7-6, 7-7 (ισοφαρίζει η ομάδα της Αλεξανδρούπολης με σερί 4-0), 8-7 (πρώτο τεχνικό ταϊμ άουτ), 14-10 (προβάδισμα τεσσάρων πόντων για τον Φοίνικα), 15-10, 16-10 (στους έξι η διαφορά στο δεύτερο τεχνικό ταϊμ άουτ), 17-10, 18-13 (μειώνει κάπως ο Εθνικός), 19-13, 20-13, 21-13 (με 3-0 σερί η διαφορά πάει στους οκτώ, στη μεγαλύτερη τιμή της), 21-14, 21-15, 22-16, 23-17, 24-17 (επτά σετ μπολ για τον Φοίνικα), 24-18, 25-18 και τέλος σετ σε 23 λεπτά. Φοίνικας Σύρου – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 1-0

2o σετ: 5-1 (παρεμφερές ξεκίνημα με το πρώτο σετ), 6-2, 7-2, 8-2 (τεχνικό ταϊμ άουτ με τους γηπεδούχους έξι πόντους μπροστά), 8-3, 9-3, 10-3, 12-4 (παίρνει διαστάσεις η διαφορά, στους οκτώ πόντους), 13-4, 14-4 (σε διψήφιο αριθμό για πρώτη φορά η διαφορά), 14-5, 15-5, 16-5 (στους 11 η διαφορά στο τεχνικό ταϊμ άουτ), 17-8 (πέφτει κάτω από τους δέκα η διαφορά), 18-9, 23-11 (στους 12 η διαφορά), 24-12 (12 σετ μπολ για τον Φοίνικα), 25-12 και τέλος σετ σε μόλις 20 λεπτα. Φοίνικας Σύρου – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 2-0

3ο σετ: 1-0, 2-0 (κακό ξεκίνημα και στο τρίτο σετ), 7-6, 7-7 (ισοφαρίζει ο Εθνικός), 8-7 (πρώτο τεχνικό ταϊμ άουτ), 12-11 (παλεύει περισσότερο από κάθε άλλο σετ σε αυτό ο Εθνικός), 13-11, 16-14 (δεύτερι τεχνικό ταϊμ άουτ0, 17-14, 21-15 (στους έξι ανεβαίνει η διαφορά), 22-15 (στους επτά τώρα), 24-18 (έξι ματς μπολ για τον Φοίνικα), 25-18 και τέλος σετ σε 25 λεπτα και τελος αγώνα σε λιγότερο από 70 λεπτα. Τελικό αποτέλεσμα: Φοίνικας Σύρου – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-0

Μείνετε στο ThrakiSportS, σε επόμενες αναρτήσεις αναλυτικό ρεπορτάζ, φωτορεπορτάζ, δηλώσεις αλλά και τα υπόλοιπα αποτελέσματα και η βαθμολογία…