LIVE από τα Χανιά: Πλατανιάς – Πανθρακικός 4-0 (τελικό αποτέλεσμα)

Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την σημαντική αναμέτρηση ανάμεσα στον Πλατανιά και τον Πανθρακικό που μάχονται για τη σωτηρία, για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League.

Καλησπέρα σας φίλες και φίλοι του ThrakiSportS, οπού σε λίγη ώρα ο Πανθρακικός, σε ένα ακόμα κρίσιμο παιχνίδι για αυτόν, φιλοξενείται από τον Πλατανιά, με μοναδικό στόχο την πρώτη του εκτός έδρας νίκη στο πρωτάθλημα που θα τον βγάλει από τις δύο τελευταίες θέσεις στον βαθμολογικό πίνακα ή στην χειρότερη περίπτωση θέλει να μην χάσει απέναντι στον ισόβαθμό του Πλατανιά.

Ωρα 15:20 Πολύ σημαντικό για τον Πανθρακικό το σημερινό παιχνίδι, καθώς η ομάδα της Κομοτηνής μετά από έξι αγωνιστικές έχει μόλις δύο βαθμούς και φυσικά δεν έχει πετύχει νίκες.

Ώρα 15:33 Οι συνθέσεις των δύο ομάδων. Για τον Πανθρακικό ξεκινάνε οι Αθανασιάδης, Μελίσσης, Σερφά, Μπαϊκαρά, Ποτουρίδης, Ηλιάδης, Βάλτερ, Ροζέριο Μάρτινς, Χαβίτο, Ντιγκινί, Χασομέρης ενώ για τον Πλατανιά οι Σωτηρίου, Κουλιμπαλί, Σελίν, Μπανανά, Βάντερσον, Γκνιάτιτς, Μενδρινός, Γουνδουλάκης, Ράμος, Μιλούνοβιτς, Τσουράκης.

Ώρα 15:42 Στον πάγκο για τον Πανθρακικό βρίσκονται οι Πασχαλάκης, Παπαγεωργίου, Χρήστου, Μεχία, Λαδάκης, Μαρκόπουλος, Ίγκορ, ενώ για τον Πλατανια αναπληρωματικοί είναι είναι οι Κοκκαλάς, Αποστολόπουλος, Γκόμες, Ανγκούλο, Ιτούα, Μουνάφο, Μαχαμάτ.

Ώρα 15:49 Διαιτητής του αγώνα είναι ο Χρήστος Μήτσιος και βοηθοί του οι Λάζαρος Δημητριάδης και Στέφανος Παρασίου.

Ώρα 15:58 Οι δύο ομάδες κάνουν την επίσημη εμφάνιση στο γήπεδο με τις φανέλες του να έχουν τον νέο χορηγό την εταιρεία stoiximan. Όλα έτοιμα να αρχίσει το παιχνίδι.

1′ Έναρξη του αγώνα

3′ Γκολ για τον Πλατανιά! 1-0 ο Τσουράκης! Ο Γουνδουλάκης γύρισε όμορφα στον θρακιώτη στην καταγωγή Τσουράκη μέσα στην περιοχή και ο δεύτερος με κοντινή προβολή έβαλε μπροστά στο σκορ τους γηπεδούχους, μόλις στην πρώτη φάση του αγώνα. Ότι χειρότερο για τον Πανθρακικό.

7′ Μπήκε δυνατά ο Πλατανιάς και χάνει νεα ευκαιρία σε σουτ του Γουνδουλάκη, που καταλήγει μόλις άουτ

13′ Δεν υπάρχει ο Πανθρακικός στο παιχνίδι, ο Πλατανιάς θέλει να καθαρίσει νωρίς το παιχνίδι

15′ Γκολ για τον Πλατανιά! 2-0 ο Μιλουνοβις! Πάλι από πάσα του δραστήριου Γουνδουλάκη ο Μιλούνοβιτς με δεξί σουτ κάνει το 2-0 για τον Πλατανιά. Εφιαλτικό ξεκίνημα για τους Κομοτηναίους.

23′ Πήρε κατοχή μπάλας ο Πανθρακικός στο παιχνίδι που πρέπει να ρισκάρει.

30′ Άτυχος ο Πανθρακικός αφού είχε δοκάρι με τον Ντιγκινί και χάνει την ευκαιρία να μειώσει το σκορ

38′ Κεφαλιά του Ντιγκινί, μπλοκάρει ο Σωτηρίου.

42′ Αστοχο το πλασέ του Χασομέρη, η μπάλα ψηλά άουτ. Αργά ξύπνησε ο Πανθρακικός

45′ Λήξη πρώτου ημιχρόνου. Αποτέλεσμα ημιχρόνου Πλατανιάς-Πανθρακικός 2-0

46′ Έναρξη του β’ ημιχρόνου. Εκτός ο Ηλιάδης, μέσα ο Μεχία για τον Πανθρακικό

51′ Καλό σουτ του χαβίτο αλλά η μπάλα άουτ

55′ Άουτ το φαουλ του Μιλούνοβιτς από καλή θέση.

60′ Γκολ για τον Πλατανιά! 3-0 ο Μιλουνοβις! Πάλι από πάσα του δραστήριου Γουνδουλάκη ο Μιλούνοβιτς με σουτ καθαρίζει το ματς.

61′ Μεγαλη ευκαιρία για τους Χανιώτες με τον Ράμος

62′ Αλλαγή για τον Ελευθερόπουλο που βάζει τον Λαδάκη στη θέση του Μάρτινς

66′ Ο Ίγκορ παίρνει τη θέση του Χαβίτο και κλεινει τις αλλαγές του ο Πανθρακικός

73′ Εκτός ο Γκνιάτιτς και στη θέση του ο περνάει ο πρωην του Πανθρακικού Μουνάφο

74′ Μεγάλη ευκαιρία για Πλατανιά σε κεφαλιά του Μπανανανά, αλλα ο Αθανασιάδης διώχνει εντυπωσιακά

75′ Ο Γκόμες στην θέση του σκόρερ Τσουράκη

82′ Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τους γηπεδούχους. Εκτός ο Κουλιμπαλί, μέσα ο Αποστολόπουλος.

89′ Γκολ για τον Πλατανιά! 4-0 ο Γκόμες!

93′ Λήξη αγώνα. Τελικό αποτέλεσμα. Πλατανιάς-Πανθρακικός 2-0