A2 Ανδρών: Έχασε αλλά τσίμπησε βαθμό η ΓΕΑ στους Αμπελόκηπους

Την ήττα με 3-2 σετ γνώρισε η ΓΕ Αλεξανδρούπολης στην Θεσσαλονίκη από την Ελπίδα Αμπελοκήπων, που έκανε το 3/3 σε αγώνα για την τρίτη αγωνιστική του τρίτου ομίλου της Α2 Κατηγορίας Ανδρών.

Η ομάδα του Έβρου αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 1-0 σετ, κατάφερε να κάνει την ανατροπή και σχετικά εύκολα να προηγηθεί με 2-1 διεκδικώντας ένα σημαντικό τρίποντο.

Συγκλονιστική μάχη έγινε στο τέταρτο σετ με την Ελπίδα Αμπελοκήπων των θρακιωτών Νίκου Παντίρης και Νίκου Χριστόφα, τελικά να ισοφαρίζει με 25-23 και να στέλνει το ματς στο τάι μπρέικ, όπου και το πήρε, έχοντας την ψυχολογία με το μέρος της.

Τα σετ: 3-2 (25-22, 15-25, 11-25, 25-23, 15-7)
ΕΛΠΙΔΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ (Καραβιδόπουλος): Ακριτίδης, Σταυρακάκης, Σαχπατζίδης, Μαυρίδης, Βουλγαρίδης, Χριστόφας, Ταλαμπίρης (λ) / Ξένος (λ), Παντίρης, Καραβιδόπουλος, Μπολέτος, Μπατσαράς, Σταυρίδης, Καραντάκης
ΓΕ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ (Κρεούζης): Κωνσταντινίδης, Στοϊλούδης, Γραμματικάκης, Ανδρεάδης, Μπουφίδης, Δαλδαβερένης, Αρχοντούδης (λ) / Κώτας, Τασάκος,