LIVE από τα Πηγάδια: Skoda Ξάνθη – Εργοτέλης 0-1 (τελικό αποτέλεσμα)

Μεταδίδει από το Skoda Xanthi Arena ο Νεκτάριος Αμποβιανίδης

Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στον αγώνα Skoda Ξάνθη – Εργοτέλης για την 31η αγωνιστική της Super League. Ο Νεκτάριος Αμποβιανίδης βρίσκεται στο Skoda Xanthi Arena και μεταδίδει….Καλησπέρα σας φίλες και φίλοι από τα Πηγάδια. Τον Εργοτέλη
υποδέχεται στα πλαίσια της 31ης αγωνιστικής της  Super League η Skoda Ξάνθη και το ThrakiSportS θα σας καλύψει λεπτό προς λεπτό τον αγώνα.

Ωρα 16:48  Σε λίγα λεπτά θα ξεκινήσει η αναμέτρηση στα Πηγάδια, μια ιδιαίτερα σημαντική αναμέτρηση για τις δύο ομάδες, μια και η Ξάνθη θέλει τη νίκη για να διατηρηθεί σε απόσταση βολής απο την πέμπτη θέση, ενώ ο Εργοτέλης παίζει ένα απο τα τλεευτάια του χαρτιά.
Ωρα 16:50 Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Τάσος Σιδηρόπουλος της ΕΠΣ
Δωδεκανήσων) με βοηθούς τους Δαμιανό Ευθυμιάδη(Πιερία) και Νικόλαο Καραϊσαρίδη(Πιερία),
τέταρτος είναι ο Απόστολος Αμπάρκιολης.
Ωρα 16:53 Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων. Για την Ξάνθη ο
Ραζβάν Λουτσέκσου επέλεξε τους: Κυριακίδη, Μπέρτο, Γουάλας, Καρυπίδη,
Παπάζογλου, Φλίσκα, Βασιλακάκη, Παπαστεριανό, Λουσέρο , Βαάλτερ και Καπετάνο.
Ωρα 16:55 Για τον Εργοτέλη ο Γιάννης Ταουσιάνης επέλεξε τους: Σαράνοφ,
Μποέ, Καζναφέρη, Τζανακάκη, Καλέ, Χαλκιαδάκη, Πίτσο, Γκορκς, Λουβιόν, Τζίλας
και Ολαϊτάν.
Ωρα 17:00 Στον πάγκο για την Ξάνθη είναι οι: Γκαραβέλης, Γκομσί,
Τριάδης, Κλέιτον, Ομπόντο, Γούτας και Ράνος
Ωρα 17:02 Στον πάγκο για τον Εργοτέλη είναι οι: Καβουσάκης,
Λυκογιάννης, Χαντί, Κούτρης, Κοζορώνης, Γκέντζογλου και Ουλά.
Ωρα 17:05 Ελάχιστος ο κόσμος που βρίσκεται στα Πηγάδια παρά τον πολύ καλό καιρό.Ωρα 17:10 Κατάθεση στεφανιών στην μνήμη του Ολουμπάγιο Αντεφέμι, που σε ηλικία 25 χρονών έχασε τη ζωή του σε τροχαίο, κατάθεσαν η διοίκηση της Skoda και οι οργανωμένοι φίλοι της ομάδας.
Ωρα 17:13 Ενός λεπτού σιγή στα Πηγάδια στη μνήμη του Αντεφέμι, ενώ να θυμίσουμε πως οι παίκτες της Ξάνθης φοράνε μαύρα περιβραχιόνια.1′ Έναρξη του αγώνα15′ Πολύ κακό παιχνίδι, χωρίς ρυθμό και ευκαιρίες μέχρι τώρα.

27′ Πρώτο σουτ στο παιχνίδι, με τον Γουάλας να πιάνει το σουτ έξω απο την περιοχή ψηλά πάνω απο την εστία του Σαράνοφ

31′ Πρώτη κίτρινη στο παιχνίδι, για τον Μάικλ Ολαϊτάν για μαρκάρισμα στον Βασιλακάκη

39′ Πρώτη αξιόλογη προσπάθεια για τους φιλοξενούμενους με τον Καλέ να περνάει όπιον βρίσκει μπροστά του να πατά στην περιοχή της Ξάνθης οπού τον πρόλαβε ο Κυριακίδης

40′ Πρώτη κίτρινη για την Ξάνθη, στον Παπάζογλου για μαρκάρισμα στον Τζιλάς.

45′ Τέλος πρώτου μέρους στα Πηγάδια. Αποτέλεσμα ημιχρόνου: Skoda Ξάνθη – Εργοτέλης 0-0

46′ Έναρξη δευτέρου μέρους στα Πηγάδια, με την Ξάνθη να πραγματοποιεί διπλή αλλαγή με τους Κλέιτον και Ράνο να περνάν στο παχνίδι αντί των Παπαστεριανού και Καπετάνου.

60′ Πρώτη αλλαγή για τον Εργοτέλη με τον Ουλά να περνά στο παιχνίδι στην θέση του Ολαϊτάν.

65′
Πέναλτι θα καταλογίσει ο Σιδηρόπουλος σε μαρκάρισμα του Παπάζογλου μέσα στην περιοχή.

66′ Με δέκα η Ξάνθη μια και ο Τάσος Παπάζογλου θα αντικρίσει την δεύτερη κίτρινη κα΄ρτα για το μαρκάρισμα στην περιοχή.

67′  Γκολ για τον Εργοτέλη. Εύστοχη εκτέλεση πέναλτι απο τον Βλάντιμιρ Τζιλάς που ανοίγει το σκορ για την ομάδα του. Skoda Ξάνθη – Εργοτέλης 0-1

70′  Τρίτη αλλαγή για την Ξάνθη με τον Ομπόντο να περνά στο παιχνίδι αντί του Βάλτερ Φερνάντες Μπαλούφο.

75′ Δεύτερη αλλαγή για τον Εργοτέλη με τον Γκέντζογλου να περνά στην θέση του σκορερ του Εργοτέλη Τζιλάς.

78′ Τρίτη κίτρινη στο παιχνίδι, στον Ομπόντο.

83′ Κίτρινη κάρτα στον Μπέρτο.

90′ Τέλος αγώνα στα Πηγάδια.  Skoda Ξάνθη – Εργοτέλης 0-1

Απρόσμενη ήττα από την Skoda Ξάνθη στα Πηγάδια από τον “μισοπεθαμένο” Εργοτέλη, που μετά τον Πανθρακικό κερδίζει και την έτερη ομάδα της Θράκης. Μείνετε στο ThrakiSportS για αναλυτικό ρεπορτάζ σε επόμενες αναρτήσεις…