ΕΚΑΣΑΜΑΘ: Όσα έγιναν στην αναμέτρηση του Πανσερραϊκού με τη Φιλία Ορεστιάδας

Την ήττα από τον Πανσερραϊκό με 60-49 γνώρισε η Φιλία Ορεστιάδας, που παρά τις ελλείψεις πάλεψε το παιχνίδι για 32 λεπτά. Όπως γράφει το Serresbasket (απ’ όπου τα στοιχεία του αγώνα και η φωτογραφία) η ομάδα των Σερρών ήταν πολύ κακή και χάρη σε ένα σερί στο τέταρτο δεκάλεπτο πήρε τη διαφορά και τη νίκη.

Το παιχνίδι ήταν κακό και νευρικό από την αρχή, με τον Πανσερραϊκό να προηγείται με 12-9 στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου και 23-21 στο ημίχρονο. Οι δύο ομάδες ηταν μαζί στο σκορ και στο τρίτο δεκάλεπτο, με την ομάδα των Σερρών να βρίσκεται μπροστά με 41-38. Η Φιλία πάλεψε το παιχνίδι και οκτώ λεπτά πριν το τέλος προηγήθηκε με 43-44. Στο σημείο εκείνο ο Πανσερραϊκός έκανε ένα σερί 11-0 και προηγήθηκε με 54-44, με την ομάδα των Σερρών να ελέγχει από εκεί και μετά το παιχνίδι και να φτάνει στη νίκη με 60-49.

Δεκάλεπτα: 12-9, 23-21 (ημίχρονο), 41-38, 60-49 (τελικό αποτέλεσμα)

Διαιτητές: Κατρακάρης – Παναγιωτίδης

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Ιωαννίδης): Αποστόλου 1, Ιακωβίδης 10 (2), Δημητρόπουλος 2, Σαμαράς 2, Κουτρουβέλης 18, Μπουτάκογλου 9, Χατζηανδρέου 8, Γιαβρόπουλος 2, Μπουρουτζόπουλος 8, Αλεξανδρίδης, Χρηστίδης, Μωϋσίδης.

ΦΙΛΙΑ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ (Ουζουνίδης): Φαλάγγας 14 (2), Κατσαβριάς 9, Χερκελετζής 9 (2), Κοντούρης 10 (1), Θεοδωρίδης 7 (1), Κιηγμάς, Γιαννακουδάκης, Σιμιτσάκης.