Β’ Εθνική: Εντός έδρας διασυρμός του ΓΑΣ Κομοτηνή από τους Τιτάνες Παλαμά

Ανταπόκριση από την Κομοτηνή: Γιάννης Παπαδόπουλος

– Πραγματοποιώντας πολύ κακή εμφάνιση ο ΓΑΣ Κομοτηνή ηττήθηκε δίκαια από τους Τιτάνες Παλαμά με … 66-101 και πλέον οι υπόλοιπες 9 αγωνιστικές που απομένουν για τη λήξη του πρωταθλήματος αποκτούν τυπική διαδικασία για την ομάδα της Κομοτηνής, αφού εχεί υποβιβαστεί στη Γ’ Εθνική, κάτι το οποίο θα επικυρωθεί απ’ ότι φαίνεται και μαθηματικά σε λίγες αγωνιστικές.

Η ομάδα του ΓΑΣ πραγματοποίησε την χειρότερη φετινή της εμφάνιση από το πρώτο λεπτό. Με πολύ κακές επιλογές στην επίθεση και με πολύ αργές επιστροφές στην άμυνα επέτρεψε στους Τιτάνες Παλαμά να πάρουν από την αρχή διψήφια διαφορά και να μην κοιτάξουν ποτέ πίσω. Ήδη από το πεντάλεπτο το σκορ ήταν 4-14, με το πρωτο δεκάλεπτο να ολοκληρώνεται με σκορ 11-27. Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο ΓΑΣ μείωσε σε 20-33, αλλά μέχρι εκεί. Οι Τιτάνες με σερί 0-8 έκαναν το 20-41, για να κλείσουν το ημίχρονο μπροστά με 26-53.

Στο δεύτερο ημίχρονο δεν άλλαξε κάτι. Οι Τιτάνες είχαν πλήρως τον έλεγχο του παιχνιδιού και ανέβαζαν συνεχώς τη διαφορά. Το τρίτο δεκάλεπτο τελείωσε με 43-82, με το τελικό 66-101 να αντικατοπτρίζει την εικόνα της αναμέτρησης. Απο τους Τιτάνες σκόραραν και οι εννέα παίκτες που ήταν στην αποστολή, ενώ από τον ΓΑΣ πολύ καλή εμφάνιση έκανε ο Σταματέλος.

Δεκάλεπτα: 11-27, 26-53 (ημίχρονο), 43-82, 66-101 (τελικό αποτέλεσμα)

Διαιτητές: Δεληγιαννίδης, Τζιβελεκιδου

ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ (Λεμονίδης): Πανταζής, Σταματέλος 17(2), Διαμαντίδης 4(1), Μανάκας, Λεχούδης, Ντίνας 15(5), Κατσαούνης, Μπεκρής 12(2), Καλατζής 6(1), Καραμπέκης, Στασινόπουλος, Χαλήλ 12.

ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ (Ζαχαρέλης): Ψαρόπουλος 16(3), Τριανταφύλλου 11(3), Λίτσο 12(2), Πανταζής 2, Κουτίνας 14, Βουργιώτης 2, Μαλτέσιος 17, Κουσιαντζάς 8, Φούντας 19 (2).