Α2 Ανδρών: Βαριά εντός έδρας ήττα της ΑΕ Κομοτηνής από τον Μακεδονικό

Την ήττα με 3-0 σετ γνώρισε η (πολύ κακή) ΑΕ Κομοτηνής από τον Μακεδονικό, σε αγώνα για την 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 Κατηγορίας Ανδρών. Οι παίκτες του Τρύφωνα Εξάρχου δεν βρέθηκαν σε καλή μέρα και η ήττα τους δεν οφείλεται σε κάποια καλή εμφάνιση των φιλοξενούμενων, αλλά πρωτίστως στην κακή δική τους.

Βέβαια, η ΑΕΚ είχε και σοβαρές απουσίες, όπως του Παπαδόπουλου που ως γνωστόν εγχειρίστηκε πρόσφατα καθώς και του Χατζηβλασίου, ενώ λόγω εξεταστικής περιόδου αρκετοί δεν συμμετέχουν αυτήν την περίοδο στις προπονήσεις.

Τα σετ: 0-3 (18-25, 12-25, 21-25).

ΜΓΣ ΑΕ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ (Έξαρχου): Καψαλιάρης, Αβερκιάδης, Λέκκος, Δημόπουλος, Λαχτάρας, Χριστόφας, Παπαϊωάννου-λ / Μαζιώτης, Λαντζουράκης, Παπασπύρος.
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ (Οικονομίδης): Ρούσσος, Κοντόπουλος, Τσαγγαλίδης, Όσσας, Κοντογιάννης, Ρεμπούσιας, Κοντοκώστας-λ / Γκουβελόπουλος, Οταμπασίδης, Κτιστάκης, Παπαζαχαριάς, Τσιγγελίδης.