ΕΚΑΣΑΜΑΘ: Το πρόγραμμα στα αναπτυξιακά πρωταθλήματα εφήβων, παίδων και κορασίδων

Ανταπόκριση από την Κομοτηνή: Γιάννης Παπαδόπουλος

– Συνεχίζονται κανονικά και με πλήρη αγωνιστικό πρόγραμμα τα πρωταθλήματα Εφήβων, Παίδων και Κορασίδων της ΕΚΑΣΑΜΑΘ. Για το πρωτάθλημα των Εφήβων θα διεξαχθεί η όγδοη αγωνιστική, για το πρωτάθλημα των Παίδων η δέκατη και για το πρωτάθλημα των Κορασίδων η έκτη, με την οποία αρχίζει ο δεύτερος γύρος. Παράλληλα η ΕΚΑΣΑΜΑΘ έχει ορίσει για την Κυριακή και το παιχνίδι της Χρυσούπολης με τον Αρίωνα Ξάνθης για την 2η Αγωνιστική του Παιδικού Πρωταθλήματος, το οποίο δεν είχε διεξαχθεί, ενώ μεταφέρθηκε το παιχνίδι της Ολυμπιάδας με τη Φιλία Ορεστιάδας επίσης για το πρωτάθλημα παίδων. Επίσης μεταφέρθηκε και το παιχνίδι της Ε.Κ. Καβάλας με τη Φιλία για το πρωτάθλημα κορασίδων.

Αναλυτικά το πρόγραμμα έχει ως εξής:

 

3ος ΌΜΙΛΟΣ ΕΦΗΒΩΝ  (8η αγωνιστική)

29/11   20:00   Κ.Γ. Κομοτηνής   ΑΕ Κομοτηνής – Ασπίδα Ξάνθης

29/11   17:00   Κ.Γ. Αλεξ/πολης   Εθνικός Αλεξ/πολης – Αρίων Ξάνθης

ΓΑΣ Κομοτηνή – Φιλία Ορεστιάδας 20-0 α.α.

 

3ος ΌΜΙΛΟΣ ΠΑΙΔΩΝ  (10η αγωνιστική)

29/11   14:00   Κ.Γ. Ποταμουδίων  Ε.Κ. Ποταμουδιών – Αρίων Ξάνθης

29/11   15:00   Κ.Γ. Χρυσούπολης  Χρυσούπολη – Αίας Κομοτηνής

02/12   21:00   Κ.Γ. Καλαμίτσας      Ηρακλής Αγ. Ιωάννη – Ε.Κ. Καβάλας

Ρεπό έχει η Ασπίδα Ξάνθης

3ος ΌΜΙΛΟΣ ΠΑΙΔΩΝ  (2η αγωνιστική)

30/11   15:00   Κ.Γ. Χρυσούπολης  Χρυσούπολη – Αρίων Ξάνθης 

4ος ΌΜΙΛΟΣ ΠΑΙΔΩΝ (10η αγωνιστική)

29/11   15:00   Κ.Γ. Φερών        Θύελλα Φερών – ΑΕ Κομοτηνής

29/11   15:00   Κ.Γ. Διδ/χου       Σπάρτακος Διδ/χου – Αλέξανδρος Αλεξ/πολης

30/11   14:00   Κ.Γ. Αλεξ/πολης  Εθνικός Αλεξ/πολης – ΓΑΣ Κομοτηνή

4ος ΌΜΙΛΟΣ ΠΑΙΔΩΝ (11η αγωνιστική)

03/12   19:00   Κ.Γ. Ορεστιάδας (ΔΑΚΟ)  Φιλία Ορεστιάδας – Θύελλα Φερών

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (6η Αγωνιστική)

29/11   16:00   Κ.Γ. Ποταμουδίων  Αστέρας Καβάλας – Πάνθηρες Καβάλας

29/11   15:00   Κ.Γ. Κομοτηνής      Αίας Κομοτηνής – Ασπίδα Ξάνθης

Материалы по теме:

Κύπελλο Ελλάδος: Στο Κιλκίς η Νίκη Αλεξανδρούπολης αν αποκλείσει τον Μυγδονιακό
  Πραγματοποιήθηκε το μεσημέρι της Τετάρτης στα γραφεία της Ομοσπονδίας, η κλήρωση της 5ης αγωνιστικής της Β’ Φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας Γυναικών.  Η Νίκη Αλεξανδρούπολης ...
Photos: Συγκλονιστικές εικόνες από τα πλημμυρισμένα γήπεδα στον Έβρο
Γράφει ο Δημήτρης Μηλίκας -  Προβλήματα και στον αθλητισμό προκάλεσαν οι πλημμύρες και οι συνεχείς βροχοπτώσεις στον Έβρο!Όπως αναφέρθηκε και στις σχετικές αναρτήσεις, δεν έγιναν ...
Μεικτές Ομάδες: Όλα τα αποτελέσματα στα νοκ άουτ και οι πιθανοί αντίπαλοι της ΕΠΣ Ξάνθης στα προημιτελικά σε Νέους και Παίδες
  Πριν μια εβδομάδα οι Νέοι της ΕΠΣ Ξάνθης προκρίθηκαν στα προημιτελικά του αντίστοιχου Πανελληνίου Πρωταθλήματος Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων λυγίζοντας στα πέναλτι την υπολογίσιμη ομάδα ...
Νέα νίκη στο τάι μπρέικ για τον Εθνικό επί της Νίκης Αιγινίου και περιμένει δώρο από τον Πήγασο για το φάιναλ φορ
Μπορεί ο Πήγασος Πολίχνης που εξασφάλισε την πρωτη θέση και την πρόκριση του στο φάιναλ φορ του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Εφήβων από την Παρασκευή, να ...
ΕΠΣ Θράκης: Οι ορισμοί των διαιτητών στους αγώνες του Σαββατοκύριακου
Τους διαιτητές της 8ης αγωνιστικής σε Α’ και Β’ Κατηγορία ανακοίνωσε η ΕΠΣ Θράκης. Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι ορισμοί: Α’ ΕΠΣ ΘΡΑΚΗΣ – 8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ...

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here