Κεραυνοί Ουζουνίδη: «Τους είπα να διαλέξουν πόσο θα χάσουμε, 0-4 ή… 0-10!»

Ανταπόκριση από την Κρήτη: Λάζαρος Φιλιππίδης

–  Κεραυνούς για τους ποδοσφαιριστές του εξαπέλυσε ο Μαρίνος Ουζουνίδης μετά το τέλος του αγώνα του Εργοτέλη με τον Ολυμπιακό. Αναλυτικά είπε ο αλεξανδρουπολίτης τεχνικός μετά την εντός έδρας ήττα με 4-1 από τους πρωταθλητές:

“Δεν μπορούμε να πούμε πολλά για αυτό το παιχνίδι. Ξέραμε τις δυσκολίες πριν αρχίσει. Το κάναμε όμως και εμείς πιο εύκολο με τα δωράκια μας. Είπα στους παίκτες μου στο ημίχρονο να διαλέξουν 0-4 ή 0-10 γιατί έτσι θα πήγαινε αν συνεχίζαμε το ίδιο. Τους είπα να βγάλουν λίγο εγωισμό. Το κάναμε στο β’ ημίχρονο.

Θα μπορούσαμε να είχαμε βάλει ένα ακόμα γκολ αλλά όταν χάνεις στο β’ ημίχρονο με 0-4 δεν είναι εύκολο. Τελείωσε αυτό το παιχνίδι και έχουμε μπροστά μας δύο ματς για να πάρουμε τους τρεις βαθμούς που θέλουμε για να τελειώσουμε την παραμονή. Αν υπάρχει κάποιο κέρδος από το παιχνίδι με τον Ολυμπιακό αυτό είναι ότι βάλαμε κάποια παιδιά που δεν είχαν ρυθμό ενώ δε δεχθήκαμε κάρτες».