Live από το ΔΑΚ Κομοτηνής: Πανθρακικός – Βέροια 1-0 (τελικό αποτέλεσμα)

Μεταδίδουν από το ΔΑΚ Κομοτηνής οι Γιάννης Κεσόπουλος και Βαγγέλης Μαγκώνης

–  Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στον αγώνα του Πανθρακικού με αντίπαλο την Βέροια (22/9, 18:15). Οι Γιάννης Κεσόπουλος και Βαγγέλης Μαγκώνης είναι στο ΔΑΚ Κομοτηνής και μεταδίδουν.

Καλησπέρα από το ΔΑΚ Κομοτηνής. Εξαιρετικά σημαντικό παιχνίδι για την πέμπτη αγωνιστική και για τις δύο ομάδες, με τον Πανθρακικό να θέλει την δεύτερη νίκη του στο πρωτάθλημα για να ρεφάρει τις εκτός έδρας ισοπαλίες με Λεβαδειακό και Πανιώνιο, όπου θα μπορούσε να έχει φύγει νικητής.

Ωρα 17:40  Λιγοστός ακόμα ο κόσμος, άλλωστε έχει αγώνες ακόμα και αυτήν την ώρα στο νομό για την Γ’ Εθνική (Κόσμιο) αλλά και τα Ερασιτεχνικά. Έχουμε όμως συνθέσεις, πάμε να τις δούμε.

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ: Σέρεμετ, Παπαγεωργίου, Ντιόγκο, Ρομέου, Μίκουλιτς, Ιγκόρ, Λαδάκης, Μπαικαρά, Κάσες, Τζάνης, Χρήστου
ΒΕΡΟΙΑ: Αναστασόπουλος, Μπάρμπας, Καλτσάς, Μπαργκάν, Ορέστες, Αμαραντίδης, Γεωργιάδης, Μπέν, Τράπ, Μρντάκοβιτς, Ζεζίνιο

Ωρα 17:47  Ζήτημα να έχουμε περισσότερα από 300 άτομα αυτήν την ώρα, αλλά η προσέλευση συνεχίζεται.

Ωρα 17:52  Διαιτητής του αγώνα θα είναι ο Κύζας του Συνδέσμου Δράμας με βοηθούς τους Κατατζίκα και Ταρανά του Συνδέσμου Αθήνας

Ωρα 17:59  Καμιά 800αριά άτομα στο γήπεδο αυτήν την ώρα, περίπου 80 οπαδοί της Βέροιας. Και απομένει ένα τέταρτο για την έναρξη του ματς

Ωρα 18:04  Τελείωσε ο αγώνας στην Τούμπα. Με την ψυχή στο στόμα ο ΠΑΟΚ νίκησε με 1-0 τον Πλατανιά του Μαρίνου Ουζουνίδη

Ωρα 18:07  Παράλληλα με το ματς Πανθρακικού – Βέροιας, διεξάγονται και τα παιχνίδια Εργοτέλης – Πανιώνιος και Λεβαδειακός – ΠΑΣ Γιάννινα

Ωρα 18:11  Επίσημη είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο. Υπενθυμίζεται ότι πιο αργά παίζουν Παναιτωλικός – Ολυμπιακός, αύριο έχουμε το Ξάνθη – Άρης.

Ωρα 18:14  Πάμε για την έναρξη του αγώνα.

1′  Εναρξη του αγώνα.

5′ Άστοχο σουτ του Τζάνη για τον Πανθρακικό. Πέρασε μακριά από τα δοκάρια

9′ Μετά απο φάση διαρκείας στα καρέ της Βέροιας, η μπάλα έφτασε στον Παπαγεωργίου, ο οποίος δεν κατάφερε από πλεονεκτική θέση να νικήσει τον Αναστασόπουλο

20′  Συμπληρώσαμε εικοσάλεπτο στο ματς. Μοιρασμένο παιχνίδι, με την μπάλα να πηγαίνει πάνω – κάτω αλλά χωρίς καμία κλασική ευκαιρία να έχει χαθεί

25′  Πολύ καλό σουτ του Καλτσά για την Βέροια, η μπάλα κοντράρει ελαφρώς στον Παπαγεωργίου, και περνάει λίγο έξω από το αριστερό κάθετο δοκαρι

42′ Γκooooολ για το τον Πανθρακικό. Μετά από σέντρα του Κάσες, ο Ιγκόρ με προβολή από την μικρή περιοχή, γράφει το 1-0

45′  Τέλος Α ημιχρόνου. Αποτέλεσμα πρώτου μέρους: Πανθρακικός – Βέροια 1-0

46′  Εναρξη δευτέρου ημιχρόνου. Αλλαγή για την Βέροια, έξω ο Ζεζίνιο, μέσα ο Σιόντης

54′ Μεγάλη ευκαιρία για την Βεροια να ισοφαρίσει. Ο Μρντάκοβιτς, απο πλεονεκτική θέση, λίγο έλειψε να ισοφαρίσει, αλλά ο Σέρεμετ έδιωξε σε κόρνερ

56′ Μετά από εκτέλεση φάουλ του Κάσες, Ιγκόρ από κοντά, έστειλε την μπάλα άουτ

66′ Aλλαγη για τον Πανθρακικό. Μέσα ο Ζεκίνια, έξω ο Τζάνης

73′ Αλλαγή για την Βέροια. Έξω ο Τράπ, μέσα ο Οστοιτς

76′Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Έξω ο Κάσες, μέσα ο Εμπό, Η Βέροια τα τελευταία λεπτά έχει αρχίσει να κερδίζει μέτρα στο γήπεδο, προκειμένου να ισοφαρίσει

83′Αλλαγή για την Βέροια. Μέσα ο Παυλίδης, έξω ο Μπαργκαν

86′ Με 10 συνεχίζει η Βέροια λόγω αποβολής του Μπάρμπα, ο οποίος ανέτρεψε τον Ζεκίνια ως τελευταιό παίχτη

89′ Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Κατσικοκέρης στη θέση του Ρομέου

90′  Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων, ήδη άρχισαν να μετράνε

90+1′ Πολύ καλή ευκαιρία για την Βέροια να ισοφαρίσει στις καθσυετρήσεις, αλλά το σουτ του Μρντάκοβιτς πέρασε ψηλά άουτ

90+3′  Τέλος Αγώνα. Ο Πανθρακικός με αγχωτικό τρόπο κερδίζει και στο δεύτερο εντός έδρας παιχνίδι του. Τελικό αποτέλεσμα: Πανθρακικός – Βέροια 1-0.