Β’ Εθνική: Όσα έγιναν στην αναμέτρηση του Άργους Ορεστικού με τον ΓΑΣ Κομοτηνή

Ανταπόκριση από την Κομοτηνή: Γιάννης Παπαδόπουλος

– Για ένα ημίχρονο πάλεψε ο ΓΑΣ Κομοτηνή, όμως η επιθετική δυστοκία στο δεύτερο ημίχρονο οδήγησε τελικά στην εκτός έδρας ήττα με 76-55. Η ομάδα της Κομοτηνής παρέμεινε στην τελευταία θέση της βαθμολογίας χωρίς να πετύχει ακόμα νίκη.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν αμφίρροπο. Οι δύο ομάδες ήταν συνεχώς κοντά η μία με την άλλη, με το Άργος Ορεστικό να προηγείται στο πρώτο δεκάλεπτο με 14-13 και με τον ΓΑΣ να παίρενι το προβάδισμα στο δεύτερο δεκάλεπτο και να κλείνει το ημίχρονο μπροστά με 27-30. Τα πολλά λάθη των παικτών του ΓΑΣ Κομοτηνη σε άμυνα και επίθεση στην τρίτη περίοδο έδωσαν την ευκαιρία στο Άργος Ορεστικό να πάρει διψήφια διαφορά και να προηγηθεί με το τέλος του τρίτου δεκαλέπτου με 56-42. Στο τέταρτο δεκάλεπτο η διαφορά παρέμεινε σε διψήφια νούμερα και πέρασε και τους είκοσι πόντους, με τον ΓΑΣ να γνωρίζει τελικά την ήττα με 76-55.

Οι Μιχαηλίδης και Βλάχος ήταν αυτοί που έκαναν τη μεγαλύτερη ζημιά στην ομάδα του ΓΑΣ, από την οποία προσπάθησαν επιθετικά οι Μπεκρής και Διαμαντίδης.

Δεκάλεπτα: 14-13, 27-30 (ημίχρονο), 56-42, 76-55 (τελικό αποτέλεσμα)

Διαιτητές: Δεληγιαννίδης-Τσιρτσιμάλης

Άργος Ορεστικό (Δημητριάδης): Μπόζιαρης, Δεληγιάννης, Κούτρας 9(1), Χατζόπουλος 2, Μιχαηλίδης 20(4), Βλάχος 16(2), Κίτσιου, Κόττας 4, Βοϊβατόπουλος 12, Τσαμπούρης, Γιαγκόπουλος 3(1), Μαυρίδης 10.

ΓΑΣ Κομοτηνή (Λεμονίδης): Πανταζής, Σταματέλος 4, Διαμαντίδης 11(1), Λεχούδης 5(1), Ντίνας 9(1), Καλατζής 6(2), Μπεκρής 12(1), Στασινόπουλος 4, Χαλήλ 4.