LIVE από το Κόσμιο το «Ελ Θράκικο» των Νέων: Κ20 Πανθρακικού – Κ20 Ξάνθης 1-3 (τελικό αποτέλεσμα)

Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στον αγώνα ανάμεσα στις ομάδας Κ20 του Πανθρακικού και της Ξάνθης, που αναμετρώνται στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής του αντίστοιχου ηλικιακού πρωταθλήματος της Super League, έξι ώρες πριν από το μεγάλο παιχνίδι των ανδρικών ομάδων. Ο Δημήτρης Μπακιρτζής βρίσκεται στο γήπεδο του Κοσμίου και μεταδίδει…

Καλημέρα. Στις 17:15 ο Πανθρακικός φιλοξενεί την Ξάνθη για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League και σε λίγο η ομάδα νέων του Πανθρακικικού φιλοξενεί στο Κόσμιο την ομάδα νέων της Ξάνθης, επίσης για την 8η αγωνιστική του αντίστοιχου πρωταθλήματος.

Ωρα 10:45  Μέσα από αυτήν την ανάρτηση θα ενημερωθείτε για την εξέλιξη στο παιχνίδι που διεξάγεται στο δημοτικό γήπεδο του Κοσμίου

Ωρα 10:48  Μια χαρά είναι ο αγωνιστικός χώρος, αφού ο καιρός βελτιώθηκε και επικρατεί λιακάδα στην ευρύτερη περιοχή.

Ωρα 10:51  Για τον Πανθρακικό ο Νίκος Μπαχαρίδης ξεκινά με την εξής ενδεκάδα: Γκεκας, Φαρμακης, Καλαϊτζλιδης, Ψαλτης, Ποτσης, Παπρουνας, Τζαταζνάς, Χακαν, Μιχαηλίδης, Μουτζούρης, Κουτσουκανίδης

Ωρα 10:54  Ενδεκάδα και για την Ξάνθη:  Σταθάκης, Ζωτος, Ψεματάς, Χατζητεγογλου, Πουλουκτσής, Ορφανίδης, Δημητριάδης, Κώστας, Φασίδης, Λαζαρίδης, Χατζής

Ωρα 10:57  Η τριπλέτα των διαιτητών είναι οι Κυριαζίδης, Σταφυλάς, Θάνος της ΕΠΣ Εβρου. Πάμε για έναρξη του αγώνα, ίσως και λίγο πριν την προγραμματισμένη έναρξή του στις 11.00

1′  Εναρξη του αγώνα, δύο λεπτά πριν τις έντεκα το πρωί.

6’  Γκολ για την Skoda Ξάνθη. Ο Χατζής είχε την μπάλα, ο Μουντζούρης στην προσπάθειά του να διώξει την έστειλε στα δίχτυα της ομάδας του και με αυτογκολ ανοίγει το σκορ στο Κόσμιο. Κ20 Πανθρακικός – Κ20 Skoda Ξάνθη 0-1

10′  Εχουν έρθει περίπου 100 άτομα και παρακολουθούν την αναμέτρηση

20’  Ευκαιρία για τον Πανθρακικό, κορνερ χακαν, δύσκολα έδιωξε σε νέο κόρνερ ο τερματοφύλακας της Ξάνθης.

35’ Ευκαιρία για τον Πανθρακικό, ο Ψαλτης έπιασε το γωνιακό σουτ, εξοχα σε κόρνερ ο Σταθάκης.

37’  Μεγάλη ευκαιρία για την Ξάνθη. Πλασε Λαζαρίδη, πάνω στην γραμμή έδιωξε αμυντικός των γηπεδούχων.

45’ Γκολ για την Skoda Ξάνθη. Σκόρερ ο Λαζαρίδης με εύστοχο χτύπημα πέναλτι. Ο Θωμάς (που είχε μπει πριν λίγο στην θεση του Καλαϊτζίδη) ανέτρεψε τον Λαζαρίδη που ξέφυγε από αριστερά, μπήκε στην περιοχή και κέερδισε το πέναλτι. Το εκτέλεσε ο ίδιος και διαμόρφωσε το Κ20 Πανθρακικός – Κ20 Ξάνθης 0-2

45+2′  Τέλος ημιχρόνου. Αποτέλεσμα πρώτου μέρους Κ20 Πανθρακικός – Κ20 Ξάνθης 0-2

46′ Εναρξη δευτέρου ημιχρόνου

48′ Ευκαιρία για την Ξάνθη να τριπλασιάσει τα τέρματά της με καλό σουτ του Ορφανιδη

50′ Ευκαιρία για τον Πανθρακικό, ο Τοτσης έπιασε το σουτ αλλά μπλόκαρε ο πολύ σταθερός Σταθάκης

53′  Γκολ για τον Πανθρακικό. Μειώνει το σκορ η γηπεδούχους ομάδα. Ο Παπαρούνας την μπαλια, ο Τοτσης το πλασέ και διαμορφώνεται στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου το Κ20 Πανθρακικός – Κ20 Ξάνθης 1-2

60′  Μισή ώρα απέμεινε για την λήξη του αγώνα, που έχει αποκτήσει πλέον νέο ενδιαφέρον. Εχει αυξηθεί και ο κόσμος που ήρθε στο Κόσμιο.

71′  Γκολ για την Skoda Ξάνθη. Σκόρερ ο Χατζής. Σέντρα Μελισσόπουλου, ο Χατζής πήδηξε πιο ψηλά από όλους, έπιασε την κεφαλιά και την έστειλε στο γάμα της εστίας του Γκέκα. Κ20 Πανθρακικός – Κ20 Ξάνθης 1-3

80′  Χωρίς κάτι το ιδιαίτερο στα τελευταία λεπτά και ενώ οι προπονητές κάνουν τις αλλαγές που δικαιούνται δίνοντας χρόνο συμμεετοχής και σε άλλους παίκτες

87′  Χωρίς αξιόλογη φάση, δύσκολα θα αλλάξει ο τελικός νικητής

90+2′  Τέλος του αγώνα στο γήπεδο του Κοσμίου. Τελικό αποτέλεσμα: Κ20 Πανθρακικού – Κ20 Ξάνθης 1-3

Με νίκη για την ομάδα της φιλοξενούμενης Ξάνθης σημαδεύτηκε το Ελ Θράκικο των Νέων, λίγες ώρες πριν την διεξαγωγή της αναμέτρησης και των μεγάλων ομάδων για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League. Αναλυτικό ρεπορτάζ και πλούσιο φωτορεπορτάζ από την αναμέτρηση σε επόμενες αναρτήσεις και φυσικά live το μεγάλο παιχνίδι των ανδρών, μαζί με όλη την αθλητική δραστηριότητα της Κυριακής.Ευχαριστούμε που μας παρακολουθήσατε, μείνετε στο ThrakiSportS γιατί η ενημέρωση δεν σταματά ποτέ…