Με 14 αγωνες συνεχίστηκαν το Σαββατοκυριακο τα αναπτυξιακα πρωταθλήματα κοριτσιών σε Νεάνιδες (Κ20), Κορασίδες (Κ18) και Παγκορασίδες (Κ16).
Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και οι επόμενες αγωνιστικές:
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΣΠΕΘΡ ΝΕΑΝΙΔΩΝ Κ20
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ 1ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
ΑΟ Σερρών-Παγγαίο 3-0
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ 2ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Παγγαίο-ΑΟ Σερρών 0-3
ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΣΤΟ ΦΑΪΝΑΛ ΦΟΡ: ΑΟ Σερρών
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΣΠΕΘΡ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Κ18
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ 5ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
Γαία Δράμας-ΓΣ Δράμας 0-3
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 1 ΑΓΩΝΑ):
1. ΓΣ Δράμας 3 (3-0)
2. Γαια Δράμας 3 (3-4)**
3. Καβάλα1 2 (3-2)
4. Αμυγδαλεώνας 1 (2-3)
5. Ανδροσθένης Θάσου 0 (0-0)*
6. Ερμογένης Ξανθης 0 (0-3)
* Ο Ανδροσθένης δεν έχει ακομα αγωνιστεί
** Η Γαια Δράμας έχει ένα ματς περισσότερο
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (2η)
Κυριακή 20/11: Αμυγδαλεώνας – Ερμογένης Ξάνθης2
Κυριακή 11/12: Ανδροσθένης Θάσου – Καβάλα2
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΣΠΕΘΡ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Κ18
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 1ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
ΑΣ Ακαδημία-ΑΕ Κομοτηνής 1-3
Ανδροσθένης1-Χρυσούπολη 0-3
Ερμογένης1-Βύρωνας 3-0
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 1 ΑΓΩΝΑ):
1. Ερμογένης Ξάνθης1 3 (3-0)
2. Χρυσούπολη 3 (3-0)
3. ΑΕ Κομοτηνής 3 (3-1)
4. Ακαδημία Κομοτηνής 0 (1-3)
5. Ανδροσθένης Θάσου1 0 (0-3)
6. Βύρωνας 0 (0-3)
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (2η):
Κυριακή 20/11: Χρυσούπολη – Ακαδημία
Σάββατο 26/11: ΑΕ Κομοτηνής – Ερμογένης 1
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΣΠΕΘΡ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Κ18
Δ’ ΟΜΙΛΟΣ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 1ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
Θύελλα Φερών -Αμαζόνες Μαΐστρου 0-3
Έβρος Σουφλίου – ΑΟ Ορεστιάδας 3-1
Φοινικας Αλεξανδρούπολης – Νικη Αλεξανδρούπολης 18/12
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 1 ΑΓΩΝΑ):
1. Αμαζόνες Μαΐστρου 3 (3-0)
2. Εβρο Σουφλίου 3 (3-1)
3. Φοινικας Αλεξανδρουπολης 0 (0-0)*
-. Νικη Αλεξανδρουπολης 0 (0-0)*
5. ΑΟ Ορεστιάδας 0 (1-3)
6. Θυελλα Φερών 0 (0-3)
* Με αστερισκο οι ομαδες με αγωνα λιγότερο
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (2η):
Σαββατο 19/11 Νικη Αλεξανδρουπολης – Εβρος Σουφλίου
Κυριακή 20/11 Αμαζονες – Φοινικας Αλεξανδρούπολης
Κυριακή 20/11 Αθλος Ορεστιάδας – Θυελλα Φερων
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΣΠΕΘΡ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Κ16
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ 5ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
Γαία Δράμας-ΓΣ Δράμας1 0-3
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 1 ΑΓΩΝΑ):
1. Ανδροσθένης Θάσου 3 (3-0)
2. ΓΣ Δράμας 3 (3-0)
3. Ερμογένης Ξάνθης 3 (3-0)
4. Αμυγδαλεώνας 3 (3-0)
5. Καβάλα 0 (0-3)
6. Πανσερραϊκός 0 (0-3)
7. Γαία Δράμας 0 (0-6)**
** Η Γαια Δράμας έχει ένα ματς περισσότερο
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (2η)
Κυριακη 20/11: ΓΣ Δράμας – Πανερραϊκός
Κυριακή 20/11: Αμυγδαλεώνας – Ερμογένης Ξάνθης2
Κυριακή 11/12: Ανδροσθένης Θάσου – Καβάλα2
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΣΠΕΘΡ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Κ16
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 1ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
ΑΣ Ακαδημία-ΑΕ Κομοτηνής 1-3
Ανδροσθένης1-Χρυσούπολη 3-0
Ερμογένης1-Βύρωνας 2-3
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 1 ΑΓΩΝΑ):
1. Ανδροσθένης 3 (3-0)
2. ΑΕ Κομοτηνης 3 (3-0)
3. Βύρωνας 2 (3-2)
4. Ερμογενης1 1 (2-3)
5. Καβάλα3 0 (0-0)*
6. Ακαδημία 0 (0-3)
7. Χρυσύπολη 0 (0-3)
* Με αστερισκο οι ομαδες που εχουν κανει ρεπο
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (2η):
Κυριακή 20/11: Χρυσούπολη – Ακαδημία
Κυριακή 20/11: Καβαλα3 – Ανδροσθένης
Σάββατο 26/11: ΑΕ Κομοτηνής – Ερμογένης 1
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΠΕΘΡ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Κ16
Δ’ ΟΜΙΛΟΣ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 1ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
Θύελλα Φερών – Αμαζόνες Μαΐστρου 0-3
Έβρος Σουφλίου – Ορέστης Ορεστιάδας 0-3
Φοινικας Αλεξανδρουπολης – Νικη Αλεξανδρουπολης 18/12
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 1 ΑΓΩΝΑ):
1. Αμαζόνες Μαΐστρου 3 (3-0)
2. ΑΟ Ορεστιάδας 3 (3-0)
3. Αθλος Ορεστιάδας 0 (0-0)*
4. Νίκη Αλεξανδρούπολης 0 (0-0)*
5. Φοινικας Αλεξανδρούπολης 0 (0-0)*
6. Εβρος ΣΟυφλίου 0 (0-3)
7. Θύελλα Φερών 0 (0-3)
* Με αστερισκο οι ομαδες με εναν αγωνα λιγοτερο
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (2η):
Σαββατο 19/11 Νικη Αλεξανδρουπολης – Εβρος Σουφλίου
Κυριακή 20/11 Αμαζονες – Φοινικας Αλεξανδρούπολης
Κυριακή 20/11 Αθλος Ορεστιάδας – Θυελλα Φερων