Με τους αγώνες της 3ης αγωνιστικής συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Β’ κατηγορίας της ΕΠΣ έβρου, όπου και φέτος γίνεται σε τρεις ομίλους που έχουν χωριστεί με γεωγραφικά κριτήρια.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
Β’ ΕΠΣ ΈΒΡΟΥ – ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ (3η Αγωνιστική)
ΑΕ Ν. Χιλής − ΑΟ Αρίστεινου 2-0
Α.Ο. Μαΐστρου − Π.Α.Ε Νιψας 1-0
Α.Ο.Αγνάντια (Κ20 Εθνικός) – ΑΟ Μάκρης 0-3
Νίκη Απαλού – Ατρόμητος Άβαντα 1-1
ΑΟ Μοναστηρακίου − ΑΟ Δορίσκου 1-1
Α.Ο.Καππαδοκών- ΑΕΚ Έβρου 0-0
Ρεπό: Ασπίδα Βρυσούλας
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Νίκη Απαλού 7 (9-4)
-. Ατρόμητος Άβαντα 7 (5-1)
3. ΑΕ Ν. Χιλής 6 (6-4)
-. Α.Ο. Μαΐστρου 6 (6-6)
-. ΑΟ Μάκρης 6 (4-2)
6. ΑΟ Μοναστηρακίου 4 (7-6)
-. Π.Α.Ε Νιψας 4 (5-2)
-. ΑΟ Δορίσκου 4 (7-5)
-. ΑΕΚ Έβρου 4 (4-2)*
10.ΑΟ Αρίστεινου 1 (0-3)
-.ΑΟ Καππαδοκών 1 (0-2)*
12. Ασπίδα Βρυσούλας 0 (1-7)*
-. ΑΟ Αγνάντια (Κ20 Εθνικός) 0 (2-12)
* Οι ομαδες που έκαναν το ρεπό τους
Β’ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ – ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ (3η Αγωνιστική)
Ένωση Κυανής Ασβεστάδων − Δόξα Ελληνοχωρίου 0-1
Ορφέας Σοφικού − Ένωση Λυκόφης Κορνοφωλιάς 1-0
Δόξα Δόξας − AΟ Τυχερού 3-2
Θύελλα Παλιουρίου − Πυρσός Σιδηρούς 2-2
Ακρίτας Δαδιάς −ΟΦΙ Ισαακίου 4-0
Άρης Πραγγίου (Κ20 ΑΕΔ) − Αναγέννηση Μεταξάδων 3-0 α.α.
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Ορφέας Σοφικού 9 (8-0)
-. Άρης Πραγγίου (Κ20 ΑΕΔ) 9 (10-1)
-. Ακρίτας Δαδιάς 9 (11-2)
-. Δόξα Ελληνοχωρίου 9 (6-1)
5. Ένωση Λυκόφης Κορνοφωλιάς 4 (5-3)
6. AΟ Τυχερού 3 (8-6)
-. Δόξα Δόξας 3 (6-9)
8. Ένωση Κυανής Ασβεστάδων 2 (4-5)
9. ΟΦΙ Ισαακίου 1 (3-8)
-.Θύελλα Παλιουρίου 1 (2-12)
-. Πυρσός Σιδηρούς 1 (2-9)
12.Αναγέννηση Μεταξάδων (αποχώρησε)
Β’ ΕΠΣ ΈΒΡΟΥ – ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ (3η Αγωνιστική)
Π.Α.Ε. Ριζίων − Δόξα Ορεστιάδας 4-3
Ορφέας Δικαίων − Θύελλα Κυπρίνου 0-1
Δόξα Στέρνας − Ομόνοια Φυλακίου 3-1
Ασπίδα Θουρίου – Ένωση Οινόης (αναβλήθηκε)
Π.Α.Ε. Πενταλόφου – Ακρίτας Ορμενίου 3-2
Ηρακλής Σαγήνης − ΑΟ Νεοχωρίου 0-4
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. ΠΑΕ Ριζίων 9 (8-4)
2. ΑΟ Νεοχωρίου 7 (8-3)
-. Θύελλα Κυπρίνου 7 (6-3)
4. Ένωση Οινόης 6 (6-2)*
-. ΠΑΕ Πενταλόφου 6 (7-5)
-. Δόξα Στέρνας 6 (5-4)
7. Ακρίτας Ορμενίου 3 (7-6)
-. Ομόνοια Φυλακίου 3 (4-7)
-. Δόξα Ορεστιάδας 3 (6-8)
10.Ηρακλής Σαγήνης 0 (1-8)
-. Ασπίδα Θουρίου 0 (2-4)*
-. Ορφέας Δικαίων 0 (2-8)
* Οι Ασπίδα Θουρίου και Ένωση Οινόης εχουν αγώνα λιγότερο