ΕΠΣ Έβρου: Μετά το ρεπό επανήλθε με νίκη η Αλεξανδρούπολη – Μοιρασιά στο Νεοχώρι! Τα αποτελέσματα, οι σκόρερς και η βαθμολογία στην Α’ Κατηγορία

Με ανατροπή συναισθημάτων και τερμάτων άνοιξε η αυλαία της 15ης αγωνιστικής στην Α’ Κατηγορία της ΕΠΣ Έβρου.

Συνεχίζει την ξέφρενη πορεία της η Αλεξανδρούπολη FC καθώς ξεπέρασε έστω και δύσκολα το εμπόδιο της αξιόμαχης και μαχητικής ΑΕ Διδυμοτείχου. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν με 2-0 που ήταν και σκορ ημιχρόνου. Στο β’ μέρος οι φιλοξενούμενοι έφτασαν στην ισοφάριση σε 2-2 αλλά η χαρά τους κράτησε για λίγα λεπτά καθώς σχεδόν άμεσα δέχθηκαν το τέρμα με τον Παπαγεωργίου που έβαλε μπροστά την ομάδα του. Έτσι μετά από αυτή τη νίκη της που ήρθε έστω και δύσκολα η Αλεξανδρούπολη παραμένει στην πρώτη θέση.

Στο άλλο παιχνίδι η Νίκη Απαλού προσπάθησε αλλά δεν τα κατάφερε να φύγει με το διπλό μέσα από την έδρα του Νεοχωρίου. Μπήκε δυνατά στο γήπεδο και πήρε κεφάλι στο σκορ από το 22ο λεπτό χάρη στο τέρμα του επιθετικού της Κυριάκου Παγωνίδη. Το προβάδισμα όμως το κράτησε μέχρι το 88′ όπου δέχθηκε την ισοφάριση από τους γηπεδούχους με το τέρμα του έμπειρου Θάνου Ρουσσίδη.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και η βαθμολογία:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 15ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ (ΣΑΒΒΑΤΟ)
Αλεξανδρούπολη FC – ΑΕ Διδυμοτείχου 3-2 (8′ Γκουντενούδης, 33′ Κυριζάκης, 70′ Παπαγεωργίου – Σιναπίδης, Τζουμακίδης)
ΑΟ Νεοχωρίου – Νίκη Απαλού 1-1 (85′ Ρουσσίδης – 22′ Παγωνίδης)
Ρεπό: Άρδας Καστανεών