Γ’ Εθνική: Με γκολ του τερματοφύλακα Ηλιάδη «έσωσε» τον βαθμό στις καθυστερήσεις η Δόξα Δράμας και πάει στην Ορεστιάδα με ανεβασμένη ψυχολογία!

Έναν πολύτιμο βαθμό απέσπασε στις καθυστερήσεις του αγώνα με τον πολύ δυνατό ΑΟ Χανιώτη η Δόξα Δράμας ισοφαρίζοντας σε 1-1 με σκόρερ μάλιστα τον τερματοφύλακάς της που είχε προωθηθεί και πάει με καλή ψυχολογία στην Ορεστιάδα όπου θα αντιμετωπίσει τον Ορεστη που προπονεί ο Νίκος Ουσταμπασίδης που μεγαλούργησε με τους μαυραετούς στην Α’ Εθνική.

Η Δόξα που βρίσκεται με την πλάτη στον τοίχο και από την αρχή του πρωταθλήματος κάτω από την ζωνη του υποβιβασμού βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0-1 με σκαστή κεφαλιά του Εβρίτη φορ Θάνου Τοπούζη με τους Δραμινούς να ισοφαρίζουν στο 91′ μετά από κόρνερ και λάθος της άμυνας που άφησε τον πορτιέρε των μαυραετών να σουτάρει και να σκοράρει σε μια σπάνια φάση που δεν βλέπουμε συχνά στα γήπεδα.

Με τον βαθμό έστω αυτόν η Δόξα Δράμας έφτασε στους 22 και παρέμεινε στο -7 από τον Απόλλωνα Παραλιμνίου που την στιγμή αυτή βρίσκεται πάνω από την ζώνη του υποβιβασμού, έχοντας 13 ακόμα αγώνες για να γλιτώσει τον πρώτο της υποβιβασμό στο τοπικό, με τους Δραμινούς να ταξιδεύουν στην Ορεστιάδα με στόχο βαθμό ή βαθμούς κόντρα σε μια ομάδα που δεν πατάει καλά τελευταία αλλά έχει κόουτς του Ουσταμπασίδη που γνωρίζει καλά τους μαυραετούς περιμένοντας παράλληλα το ξέσπασμα των παικτών του αφού ξεκουραστούν από τα συνεχή ταξίδια σε 10 ημέρες.