Μεικτές Ομάδες: Καθαρή νίκη για την Ξάνθη επί του Έβρου, ήττα για την ΕΠΣ Θράκης στα Κ16! Τα αποτελέσματα, οι σκόρερς, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική

Με τα παιχνίδια της 3ης αγωνιστικής συνεχίστηκε το απόγευμα της Τετάρτης το Πρωτάθλημα Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων Κ16.

Στην κορυφή του πρωταθλήματος Προεπιλογής Εθνικών ομάδων Κ16 βρίσκονται οι ΕΠΣ Ξάνθης και Καβάλας μετά τις νίκες που πέτυχαν απέναντι στις ΕΠΣ Έβρου και ΕΠΣ Θράκης αντίστοιχα.

Η ΕΠΣ Ξάνθης νίκησε εντός έδρας την αντίστοιχη του Έβρου πετυχαίνοντας δύο τέρματα στα πρώτα πέντε λεπτά του β’ ημιχρόνου και κράτησε το μηδέν μέχρι το τέλος. Μετά από αυτό το αποτέλεσμα βρίσκεται στην 2η θέση με 7 βαθμούς και στο +3 από τους αντιπάλους της.

Η ΕΠΣ Θράκης γνώρισε την εντός έδρας ήττα από την Καβάλα με 3-0 μετά τα δύο τέρματα του Καίπη και ένα του Σπανδωνίδη. Οι γηπεδούχοι παραμένουν στην τελευταία θέση δίχως νίκη και 0 βαθμούς ενώ αντίθετα οι φιλοξενούμενοι φιγουράρουν στην κορυφή με 7 βαθμούς.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική:

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΡΟΕΠΙΛΟΓΗΣ ΕΘΝΙΚΩΝ ΟΜΑΔΩΝ (Κ16)
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 3ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
Κ16 ΕΠΣ Ξάνθης – Κ16 ΕΠΣ Έβρου 2-0 (47′ Εγκέ Καπζά, 50′ Μπαλάσης)
Κ16 ΕΠΣ Θράκης – Κ16 ΕΠΣ Καβάλας 0-3 (9′ Καίπης, 55′ πεν. Καίπης, 77′ Σπανδωνίδης)