Μεικτές Ομάδες: Εντυπωσιακό πέρασμα του Έβρου από την Ξάνθη, «λύγισε» στις καθυστερήσεις η ΕΠΣ Θράκης στα Κ14! Τα αποτελέσματα, οι σκόρερς, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική

Με τα παιχνίδια της 3ης αγωνιστικής συνεχίστηκε το μεσημέρι της Τετάρτης το Πρωτάθλημα Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων Κ14.

Τρία τέρματα σε κάθε ημίχρονο και συνολικά 6 πέτυχε η Κ14 της ΕΠΣ Έβρου στην εκτός έδρας αναμέτρηση στη Γενισέα με την αντίστοιχη της ΕΠΣ Ξάνθης.

Στο άλλο παιχνίδι που έγινε στην Κομοτηνή η μαχητική ομάδα της ΕΠΣ Θράκης γνώρισε την ήττα με 2-1 από την ΕΠΣ Καβάλας. Οι φιλοξενούμενοι είχαν πάρει το προβάδισμα στο 15ο λεπτό αλλά οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 26ο λεπτό. Τη νίκη όμως πήρε η ΕΠΣ Καβάλας με απευθείας εκτέλεση φάουλ στις καθυστερήσεις και συγκεκριμένα στο 90+3′.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική:

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΡΟΕΠΙΛΟΓΗΣ ΕΘΝΙΚΩΝ ΟΜΑΔΩΝ (Κ14)
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 3ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
ΕΠΣ Ξάνθης Κ14 – ΕΠΣ Έβρου Κ14 0-6 (24′ Τσιτλαίδης, 25′ Δηλαβερίδης, 44′ Τσελιπιώτης, 46′ Κυρίτσης, 59′ Γκουντινούδης, 68′ Μπαλούτας)
Κ14 ΕΠΣ Θράκης – Κ14 ΕΠΣ Καβάλας 1-2 (26′ Μισοφιτσίδης – 15′ Λαγκάκης, 90+3′ Μήτρου)