ΕΠΣ Έβρου: Νίκη με ανατροπή ο Εθνικός το Σουφλί, πολύτιμο «τρίποντο» για τον Απαλό επί των «γιατρών»! Τα αποτελέσματα, οι σκόρερς και η νέα βαθμολογία

Ολοκληρώθηκε η 11η αγωνιστική της Α’ κατηγορίας στην οποία είχαμε δύο νίκες των γηπεδούχων με το ίδιο σκορ.

Ανατροπή και νίκη μέσα σε δέκα λεπτά του Εθνικού με τα τέρματα των Σαραντάκη και Κυδωνάκη απέναντι στον Σουφλίου που είχε προηγηθεί από το 37ο λεπτό με τέρμα του αρχηγού του Τόλη Μπάμνιου. Αξίζει να σημειωθεί πως οι γηπεδούχοι έχασαν και πέναλτι στις αρχές του β’ ημιχρόνου (η σημερινή φωτογραφία είναι του φίλου μας Νίκου Δούρβα).

Στο άλλο παιχνίδι η Νίκη Απαλού κέρδισε τους πολύτιμους τρεις βαθμούς επί του Ιπποκράτη Αλεξανδρούπολης ενόψει της δύσκολης συνέχειας του πρωταθλήματος. Στα αξιοσημείωτα της αναμέτρησης ήταν ο τραυματισμός του διαιτητή Ουζουνίδη που αντικαταστάθηκε από τον Στρατούδη που έτυχε να βρίσκεται στην κερκίδα να παρακολουθεί το παιχνίδι.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και η νέα βαθμολογία:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 11ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ (ΚΥΡΙΑΚΗ)
Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Έβρος Σουφλίου 2-1 (75′ Σαραντάκης, 82′ Κυδωνάκης – 37′ Μπάμνιος)
Νίκη Απαλού – Ιπποκράτης Αλεξανδρούπολης 2-1 (Τσορμπατζίδης, Κυζιρίδης – Ευθυμιάδης)
Ρεπό: Θράκη Φερών