Κύπελλο Ελλάδος: Με γκολ Ιωαννίδη την ημέρα των γενεθλίων του και ως αρχηγός το 1-1 του Παναθηναϊκού με τον Ολυμπιακό

Ανοιχτούς λογαριασμούς για τη ρεβάνς που θα διεξαχθεί στο “Γ. Καραϊσκάκης” την Τετάρτη (17/1) άφησαν Παναθηναϊκός και Ολυμπιακός μετά το ισόπαλο 1-1 της Λεωφόρου την Τετάρτη (10/1) το βράδυ. Η πρόκριση στους “8” του Κυπέλλου Ελλάδας Betsson θα κριθεί στο Φάληρο καθώς καμία από τις δύο ομάδες μετά το πρώτο 90λεπτο δεν κατάφερε να πάρει προβάδισμα πρόκρισης.

Στο δεύτερο μέρος ο Παναθηναϊκός με τις αλλαγές που έγιναν από τον Φατίχ Τερίμ ανέβασε την απόδοση του, ήταν καλύτερος, κατάφερε να βρει το γκολ της ισοφάρισης με τον Ιωαννίδη και θα μπορούσε στα τελευταία λεπτά του αγώνα να πάρει τη νίκη στις ευκαιρίες που είχαν οι Ιωαννίδης και Βέρμπιτς.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Τερίμ): Λοντίγκιν, Κώτσιρας, Αράο, Γεντβάι, Μλαντένοβιτς, Πέρεθ (60′ Βαγιαννίδης), Τσέριν, Τζούριτσιτς (38′ Μαντσίνι), Μπερνάρ (46′ Σπόραρ), Αϊτόρ (46′ Βέρμπιτς), Ιωαννίδης.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Καρβαλιάλ): Πασχαλάκης, Ροντινεϊ, Ρέτσος, Ντόη, Ορτέγκα (61′ Κίνι), Έσε, Αλεξανδρόπουλος (61′ Καμαρά), Καρβάλιο, Μασούρας (74′ Γιόβετιτς), Ρίτσαρντς, Ναβάρο (74′ Φορτούνης).