ΕΠΣ Έβρου: Πρόκριση με ανατροπή για την Αλεξανδρούπολη απέναντι στη Νέα Χηλή

Η Αλεξανδρούπολη FC ήταν αυτή που πήρε την πρόκριση στα προημιτελικά του Κυπέλλου της ΕΠΣ Έβρου καθώς νίκησε με 2-1 την ΑΕ Ν. Χηλής.

Η Αλεξανδρούπολη FC των Δορουγιδένη και Μπίτσιου έγινε η πέμπτη ομάδα που πήρε το εισιτήριο για τα προημιτελικά μετά τις τέσσερις που το εξασφάλισαν από την Τετάρτη. Μένει πλέον να μάθουμε στις 10/1 ποια θα είναι η ομάδα που θα ολοκληρώσει την εξάδα της πρόκρισης.

Η Χηλή χάρις στο τέρμα του Νένογλου στο 10ο λεπτό ήταν αυτή που προηγήθηκε σκορ και κατάφερε να το κρατήσει μέχρι το 80ο λεπτό. Ο προπονητής των γηπεδούχων βλέποντας την όλη κατάσταση πέρασε εντός γηπέδου τους έμπειρους Κυριζάκη και Γκαϊδατζή αμφότεροι σκόραραν κάνοντας την ανατροπή. Η αντεπίθεση ξεκίνησε με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι από τον Κυριζάκη στο 80ο λεπτό και την ανατροπή ολοκλήρωσε στο 90ο λεπτό ο Γκαϊδατζής.