Pre League: Ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης δεν τα κατάφερε και ηττήθηκε εντός έδρας από τον Πανιώνιο

Ήττα με 3-0 γνώρισε ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης από τον Πανιώνιο στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της Pre League.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν πολύ καλύτεροι και δίκαια νίκησαν με 3-0 δίχως να επιτρέψουν τον Εθνικό να πάρει κάτι από το παιχνίδι. Το 1ο και 3ο σετ τα κέρδισαν αντίστοιχα με 25-14 και 25-16, παρά μόνο στο 2ο μπόρεσαν να τους κοντράρουν αλλά κι αυτό το έχασαν με 25-22.

Οι Δημητριάδης, Καβαρατζής και Μπουφίδης έπαιζαν με ενοχλήσεις και δε μπόρεσαν να βοηθήσουν όσο ήθελαν την ομάδα.

Από το παιχνίδι και συγκεκριμένα στο 3ο σετ όταν το σκορ ήταν στο 6-6 αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα ο αρχηγός του Εθνικού Θωμάς Δημητριάδης μετά από διαμαρτυρία στον διαιτητή Ιωαννίδη.

Τα σετ: 0-3 (14-25, 22-25, 16-25)

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ (Γιώργος Ανδραβίζος): Δημητριάδης, Γκοτσίδης (λ), Κεσκίνης, Κυριακίδης, Μπατίλης, Μπουφίδης, Παπάζογλου Μ., Βαφειάδης (λ), Γεωργουλάκης, Καβαρατζής, Στοϊλούδης, Παπάζογλου Ι.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Αργύρης Ψάρας): Γκένοφ, Δρογκάρης, Κωνσταντινίδης, Παλέντζας, Πλεμμένος (λ), Σασάτης, Χατζηνικολάου, Στράτος.