Super League: Πήρε τον βαθμό στο φινάλε στο Ηράκλειο ο ΠΑΣ Γιάννινα επί του ΟΦΗ

Ισόπαλο 1-1 έληξε το παιχνίδι ανάμεσα στον ΟΦΗ και τον ΠΑΣ Γιάννινα για την 11η αγωνιστική της Super League, με τον Εραμούσπε στο 86ο λεπτό να τιμωρεί τους Κρητικούς, απαντώντας στο γκολ του Μαρινάκη στα 35 δευτερόλεπτα.

Ο Νίκος Μαρινάκης έβαλε μπροστά τους Κρητικούς μόλις στα 35 δευτερόλεπτα του αγώνα. Ο ΠΑΣ Γιάννινα έχασε σπουδαίες ευκαιρίες στο δεύτερο μέρος και τελικά ο Εραμούσπε ισοφάρισε στο 86ο λεπτό του παιχνιδιού.

Ο ΟΦΗ έχει φτάσει στους 14 βαθμούς, μένοντας μακριά από τη νίκη για τέσσερις αγωνιστικές. Στους επτά πόντους βρίσκεται ο ΠΑΣ Γιάννινα.

ΟΦΗ (Νταμπράουσκας): Μπάουμαν, Βούρος, Πασαλίδης, Λαμπρόπουλος (90′ Γιαννούλης), Μαρινάκης (71′ Λάρσον), Τοράρινσον, Μεγιάδο, Γκαγέγκος, Ριέρα, Ντίκο (61′ Νέιρα), Φελίπε.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Στάικος): Κλέιμαν, Σόρια, Τσαούσης, Παντελάκης, Εραμούσπε, Καραχάλιος, Ριένστρα, Τζίνο (46′ Ροσέρο), Παμλίδης, Τζίμας, Μπάλαν.