ΕΠΣ Έβρου: Μια διακοπή και μια ισοπαλία επιφύλασσε η σημερινή νεροποντή! Τα αποτελέσματα, οι σκόρερς και η βαθμολογία

Με μια ισοπαλία και μια διακοπή στα δύο παιχνίδια του Σαββάτου άνοιξε η αυλαία της 3ης αγωνιστικής στην Α’ Κατηγορία της ΕΠΣ Έβρου.

Στο Νεοχώρι σε ένα βαρύ αγωνιστικό χώρο η τοπική ομάδα αντιμετώπισε τον Άρδα Καστανεών. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να προηγηθούν με 1-0 στο 7ο λεπτό με τέρμα του Ποντορόπουλου που έμεινε μέχρι το τέλος του α’ ημιχρόνου. Οι δύο ομάδες βγήκαν στον αγωνιστικό χώρο για την έναρξη του β’ ημιχρόνου αλλά αυτό δεν έγινε ποτέ γιατί ο διαιτητής διέκοψε το παιχνίδι λόγω της ισχυρής βροχόπτωσης.

Στο γήπεδο των Φερών και παρά τη βροχή που είχαμε σημειώθηκε μια χορταστική ισοπαλία με τέσσερα τέρματα με τις δύο ομάδες να έχουν δύο τέρματα σε κάθε ημίχρονο. Η Θράκη Φερών βρέθηκε μπροστά στο σκορ με 2-0 από το α’ ημίχρονο η ΑΕ Διδυμοτείχου όμως κατάφερε και έφερε το παιχνίδι στα ίσα ισοφαρίζοντας 2-2 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και η βαθμολογία:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 3ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ (ΣΑΒΒΑΤΟ)
ΑΟ Νεοχωρίου – Άρδας Καστανεών 0-1 (7′ Ποντορόπουλος) (ΔΙΑΚΟΠΗ ΣΤΟ Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ)
Θράκη Φερών – ΑΕ Διδυμοτείχου 2-2 (15′ Τσιπλάκης, 20′ Καλαϊτζίδης – 55′ Σιναπίδης, 60′ Ιωσηφίδης)
Ρεπό: Νίκη Απαλού