Super League: Πρώτη νίκη του Βόλου με Μπαριέντος από τον πάγκο κόντρα στην Κηφισιά

Την πρώτη νίκη του στη Super League πανηγύρισε ο Βόλος. Οι Θεσσαλοί επικράτησαν 2-1 της Κηφισιάς στο Πανθεσσαλικό για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Ο Βόλος πέτυχε από ένα γκολ σε κάθε μέρος του παιχνιδιού. Το σκορ άνοιξε ο Μπερτόγλιο στο 21ο λεπτό, με τον Ντέλετιτς να ανεβάζει τον δείκτη του σκορ στο 75ο λεπτό.

Ο Οζέγκοβιτς μείωσε το σκορ στο 82′, με την Κηφισιά να τελειώνει το ματς με εννέα παίκτες εξαιτίας της αποβολής των Τσάπαν (70′) και Σάντος (84′). Κάπως έτσι στη βαθμολογία, ο Βόλος έφτασε τους πέντε βαθμούς, με την Κηφισιά να μένει στους επτά.

ΒΟΛΟΣ: Παπαδόπουλος, Τάχατος (54′ Μύγας), Καλογερόπουλος, Τσοκάνης, Λούνα (86′ Κίτσος), Τρουιγέ (86′ Ενγκίν), Γκλάβσιτς, Ντέλετιτς (78′ Μαχαίρας), Μπερτόγλιο (78′ Μπαριέντος), Κονρέτ, Γκαρσία.

ΚΗΦΙΣΙΑ: Αναγνωστόπουλος, Μασούρας, Μποτία, Βαφέας (87′ Παπασάββας), Λούμορ (73′ Νίνης), Τετέι (78′ Αντερέγκεν), Σναϊντερλέν, Σάντος, Ιλίεφ (46′ Μπιφουμά), Τσάπαν, Οζέγκοβιτς.