Γ’ Εθνική: Ξεκούραστη νίκη για τον Νέστο Χρυσούπολης επί του ΠΑΟΚ Κρηστώνης

Εύκολο απόγευμα για τον Νέστο Χρυσούπολης που το Σάββατο κέρδισε τον ΠΑΟΚ Κρηστωνης στο «Ανθή Καραγιάννη» στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 7ης αγωνιστικής.

Ο πρώην ποδοσφαιριστής του ΑΟΞ Χαλήλ Ιμπράμ Τανζού που πέτυχε τα δύο πρώτα τέρματα στο α’ ημίχρονο (17′, 44′) έδωσε άλλο αέρα στην ομάδα των Κεχαγιά – Προδρομίτη που φάνηκε να δείχνει από νωρίς τις προθέσεις του. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν προσωρινά λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου και στο 46ο λεπτό με τον Αγαθαγγελίδη.

Ο Νέστος έκανε το 3-0 με το τέρμα του Σέα στο 84′ και μετά από τέσσερα λεπτά οι φιλοξενούμενοι έχασαν πέναλτι με τον Αϊβάζη δίχως να καταφέρουν να μειώσουν ξανά το σκορ. Αντιθέτως οι γηπεδούχοι διαμόρφωσαν στις καθυστερήσεις το 4-1 με το τέρμα του Βουλγαρίδη (φωτό proininews.gr).

Διαιτητής ήταν ο Λάπατας με βοηθούς τους Διονίδη και Παπαδόπουλο της ΕΠΣ Θράκης.

ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΥΛΗΣ (Κεχαγιάς – Προδρομίτης): Μούτσα, Πανταζής, Σιδηρόπουλος, Τσαλταμπασίδης, Τορομανίδης (56′ Μενίκου) Τορομανίδης, Χαλήλ Ιμπράμ (86′ Αναστασιάδης), Γκατσολάρι (90′ Βουλγαρίδης), Σέα, Ορφανίδης (86′ Μυλόπουλος, Κουκόλης, Σουλεϊμάν (56′ Μυφτάρι).

ΠΑΟΚ ΚΡΗΣΤΩΝΗΣ (Παμπορίδης): Σακαλίδης, Αϊβάζης, Κυριακίδης, Παπαδόπουλος (84′ Σουλτς), Μαυροκεφαλίδης, Ευθυμιάδης, Αγαθαγγελίδης (84′ Κυρανάς), Τριφινόπουλος (46′ Πλάμεν), Χατζηλιάδης, Τριανταφυλλίδης (46′ Νίκος), Μουρατίδης (84′ Μάντζαρης).