Super League: Από έναν βαθμό Παναιτωλικός και ΟΦΗ στο Αγρίνιο – Από τον πάγκο ο Γιώργος Ξενιτίδης

Ο Παναιτωλικός υποδέχθηκε τον ΟΦΗ στο Αγρίνιο για την 6η αγωνιστική της Super League, σ’ ένα ματς με πολλές ευκαιρίες, αλλά χωρίς νικητή, καθώς έληξε 1-1.

Ο Αλέξανδρος Μαλής ήταν εκείνος που άνοιξε το σκορ στο 10ο λεπτό, με τον Φελίπε να απαντάει δέκα λεπτά αργότερα. Αμφότερες οι ομάδες είχαν μεγάλες ευκαιρίες και το αποτέλεσμα δεν αφήνει καμία ικανοποιημένη. Μάλιστα, σημειώθηκαν συνολικά 41 τελικές, 18 για τους γηπεδούχους, 23 για τους φιλοξενούμενους.

Ο ΟΦΗ έφτασε τους εννέα βαθμούς, έχοντας πάρει την τρίτη συνεχόμενη ισοπαλία του. Χωρίς νίκη παραμένει ο Παναιτωλικός, ο οποίος έχει συγκεντρώσει τρεις πόντους.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Σούρερ): Καπίνο, Μαυρίας (58′ Λιάβας), Μαλής, Ντουάρτε (52′ Ντίας), Τορεχόν, Πέρες, Μπαλντασάρα, Χουάνπι (52′ Ξενιτίδης), Βοΐλης (52′ Σενγκέλια), Ντίαζ, Πέδρο (88′ Καρέλης).

ΟΦΗ (Νταμπράουσκας): Μπάουμαν, Λάρσον, Πασαλίδης (70′ Λαμπρόπουλος), Γκαγέγκος (70′ Μοσκέρα), Βούρος, Kαρώ, Τοράρινσον (70′ Αμπάντα), Φελίπε (84′ Τοράλ), Μεγιάδο, Γκλάζερ (78′ Νέιρα), Μπάκιτς.