Κύπελλο Ελλάδος: Διακόπηκε πριν το ημίχρονο μετά από σύρραξη και σοβαρό τραυματισμό το παιχνίδι του Πανθρακικού με τον Εθνικό Πειραιώς

Σε προσωρινή διακοπή οδηγήθηκε το παιχνίδι του Πανθρακικού με τον Εθνικό Πειραιώς λίγο πριν το ημίχρονο, με το σκορ στο 0-1 για τους φιλοξενούμενους.

Το παιχνίδι ήταν πολύ σκληρό εξ αρχής και τα αίματα άναψαν μετά το δεύτερο χτύπημα του Ζωγραφάκη στον Γιαννακιτσίδη εκτός φάσης.

Επικράτησε έντονη σύρραξη μεταξύ των παικτών, ενώ ο Παπαγγελής έμεινε κάτω για αρκετή ώρα και λίγο μετά οδηγήθηκε στο Νοσοκομείο Κομοτηνής καθώς η κατάσταση έδειχνε σοβαρή.

Οι διαιτητές οδήγησαν τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια και αυτήν την ώρα έχουν καλέσει τους προέδρους και τους προπονητές των ομάδων για περαιτέρω οδηγίες και συστάσεις, εν αναμονή της επανέναρξης του αγώνα.