Φιλική νίκη του Άρδα Καστανεών επί του Έβρου Σουφλίου στην πρόβα τζενεράλε ενόψει πρωταθλήματος

Το σημερινό παιχνίδι ήταν χρήσιμο για τον προπονητή Παναγιώτη Μυλωνά στο 2ο στάδιο προετοιμασίας που βρίσκεται η ομάδα του όσο και για τον προπονητή Αλέξανδρο Μύρο στο δεύτερο φιλικό της δικής του ομάδας.

Τα δύο γρήγορα γκολ στην αρχή του β’ ημιχρόνου μετουσίωσαν την υπέροχη του πρώτου μέρους σε προβάδισμα για την ομάδα του Παναγιώτη Μυλωνά. Στο 3ο λεπτό του δεύτερου ημιχρόνου ο Πετρόπουλος πήδηξε πιο ψηλά απ’ όλους στο κόρνερ που εκτέλεσε άψογα ο Καπετανίδης και με κεφαλιά έγραψε το 1-0.

Λίγο αργότερα ο Άρδας κατάφερε να κάνει δύο τα τέρματα του, μετά από ωραία ενέργεια και σέντρα του Κυρκούση ο Κουτέρης με φανταστικό πλασέ στην κίνηση έκανε το 2-0.

Για την ομάδα του Σουφλίου μείωσε στα μισά του ημιχρόνου ο «Τσιρίλο» Τσομπανούδης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Οι δύο ομάδες θα τεθούν ξανά αντιμέτωπες στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της νέας αγωνιστική περιόδου.