Super League 2: Χωρίς γκολ ολοκληρώθηκε η αγγαρεία των 40 λεπτών υπό τις οδηγίες Γκουτσίδη και Ελευθερόπουλου

Ο αγώνας της Νίκης Βόλου με την ΑΕΛ ολοκληρώθηκε δύο μήνες μετά, καθώς ο αγώνας διακόπηκε στις 7 Απριλίου λόγω των επεισοδίων στο Πανθεσσαλικό.

Στα εναπομείναντα 40 λεπτά δεν άλλαξε κάτι στο σκορ, με τους βυσσινί να επικρατούν 2-1 και να τερματίζουν στη δεύτερη θέση.

Είναι η πρώτη φορά στα χρονικά της χώρας που ένας αγώνας ξεκίνησε σε άλλο γήπεδο και ολοκληρώθηκε σε άλλο, με απόφαση της διοργανωτριας αρχης.

Ουσιαστικά επρόκειτο για ένα 40λεπτο αγγαρείας, στο οποίο ο πρώην προπονητής του Πανθρακικού Δημήτρης Ελευθεροπουλος και ο Κομοτηναίος κόουτς Παναγιώτης Γκουτσίδης κατέβασαν ομάδες αναγκης για Νίκη Βόλου και ΑΕΛ αντίστοιχα.

Μεταξυ όσων αγωνίστηκαν για τη Νίκη Βόλου οι Γαβριηλίδης και Κρητικός, για την ΑΕΛ οι Πλέγας και Θανάσης Παπαγεωργίου.

Με αυτό το ματς ολοκληρώθηκε το πρωτάθλημα της Super League 2 και με αυτό το αποτέλεσμα η ΑΕΛ έμεινε στη δεύτερη θέση και η Νίκη Βόλου τερμάτισε στην τρίτη.