Με την 6η και προτελευταία αγωνιστική (και την 4η στον 7ο όμιλο) συνεχίστηκε το ειδικό πρωτάθλημα μεταξύ των πρωταθλητριών ομάδων των Ενώσεων για την άνοδο στην Γ΄Εθνική Κατηγορία και στους υπολοιπους 7 ομίλους.
Πλέον μετά και τον Ορεστη Ορεστιάδας μια στροφή πριν το φιναλε την άνοδο έχουν κατακτήσει και μαθηματικά το Κιλελερ του Δημητρη Χασομέρη, η Κόρινθος του Αλεξη Κουγια και Θανάση Κυριαλάνη, ο Αστερας Σταυρού του Νίκου Φούντα, η ΑΕΡ Αφαντου των Γιώργου Κριεζή, Αλμπερτ Ρούσου και Ανδρέα Σαββιδάκη, ο Βατανιακός, η Θύελλα Κατσικά, ο Μαγνησιακός, Παναιγιάλειος, ΠΑΟ Βάρδας, Α.Ο. Νέας Αρτάκης και ο Hλυσιακός.
Πάμε όμως να δούμε πως έχει η κατάσταση σε κάθε όμιλο ξεχωριστά (με την πολύτιμη συνδρομή του καλού φίλου Αργύρη Τσιγγενόπουλου και του sportsup.gr.
2ος όμιλος
Απόλλων Ευρωπού – Ερμής Αμυνταίου 1-2 (63′ Δουλκερίδης πεν – 21′ Βλαχογιάννης, 84′ Τσορλίνης πεν)
Βατανιακός – Αναγέννηση Επανομής 1-2 (43′ Ανανιάδης – 27′,44′ Πανυτσίδης)
Αετός Βαρβάρας – Θύελλα Λυκοστόμου 4-1 (34′ πεν., 49′ πεν Κεχαγιάς, 37′ Ευσταθίου, 80′ Παπαγεωργίου Ι. – 68′ Παπαδημητρίου)
Ρεπό: Μέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας
Η βαθμολογία
Βατανιακός 12
Αναγ. Επανομής 12
Μέγας Αλεξανδρος Αγ. Μαρίνας 10
Αετός Βαρβάρας 9
Ερμής Αμυνταίου 4
Θύελλα Λυκοστόμου 3
Απόλλων Ευρωπού 1
Η επόμενη τελευταία αγωνιστική (7η , Κυριακή 11/6)
Αετός Βαρβάρας – Βατανιακός
Θύελλα Λυκοστόμου – Απόλλων Ευρώπου
Ερμής Αμυνταίου – Μεγ.Αλέξ. Αγίας Μαρίνας
Ρεπό : Αναγέννηση Επανωμής
3ος όμιλος
Αστραπή Μεσοποταμίας – Θύελλα Κατσικάς 0-2 (62′ Νικολάου, 78′ Σκανδάλης)
Θρίαμβος Λούρου – Άρης Φιλιατών 1-0 (79′ )
Αναγέννηση Άρτας – Θιναλιακός 8-1 (15′,76′ Μουσιωτίτσας, 18′,85′,90+4′ πεν Χρηστογιάννης, 38′,72′,90′ Σιδηρόπουλος – 79′ Γιόνσον)
Ρεπό: ΑΕ Μεσολογγίου
H βαθμολογία
Θύελλα Κατσικάς 12
Αναγέννηση Άρτας 9
ΑΕ Μεσολογγίου 8
Άρης Φιλιατών 6
Θρίαμβος Λούρου 5
Θιναλιακός 5
Αστραπή Μεσοποταμίας 3
Η επόμενη τελευταία αγωνιστική (7η , Κυριακή 11/6)
Θρίαμβος Λούρου – Αστραπή Μεσοποταμίας
Άρης Φιλιατών – Αναγέννηση Αρτας
Θιναλιακός – Α.Ε. Μεσολογγίου
Ρεπό : Θύελλα Κατσικά
4ος όμιλος
Αστέρας Σταυρού – Εορδαϊκός 2-0 (20′ Ακασού, 51′ Παρλάντζας)
Κιλελέρ – Αστέρας Καρδίτσας 1-0 (18′ Βαγενάς)
Μαγνησιακός – ΑΣ Μετέωρα 3-1 (13′ Βουρδάκης, 21′ Λούρος, 82′ Ψιάνος – 32′ Καραμούζης)
Pεπό: ΕΠΣ Γρεβενών
Η βαθμολογία
Κιλελέρ 12
Μαγνησιακός 12
Αστέρας Σταυρού 10
Αστέρας Καρδίτσας 9
Εορδαικός 7
Μετέωρα 2
ΕΠΣ Γρεβενών 0
Η επόμενη τελευταία αγωνιστική (7η , Κυριακή 11/6)
Εορδαϊκός – Μαγνησιακός
Αστέρας Σταύρου – Κιλελέρ
Α.Σ. Μετέωρα – ΕΠΣ Γρεβενών 3-0 α.α.
Ρεπό : Αστέρας Καρδίτσας
5ος όμιλος
Παναιγιάλειος – Αμυκλιακός 4-1 (24′,64′ Σκούτας, 38′ Γκάτσης, 66′ Οικονόμου – 74′ Σπυρόπουλος πεν)
Παλληξουριακός – ΑΟ Λεβάντε 3-1 (19′ Αντωνάτος, 59′ Μπράτι πεν, 62′ Ακριστινέι – 85′ Ρούνταμ)
Εράνη Φιλιατρών – ΠΑΟ Βάρδας 1-1 (87′ Πέππας πεν – 17′ Μπίσα)
Ρεπό: ΑΣ Λεωνίδιο
Η βαθμολογία
Παναιγιάλειος 13
ΠΑΟ Βάρδας 11
Παλληξουριακός 10
Ερμής Φιλιατρών 7
Αμυκλιακός 6
Λεωνίδιο 3
ΑΟ Λεβάντε 1
Η επόμενη τελευταία αγωνιστική (7η , Κυριακή 11/6)
Εράνη Φιλιατρών – Παλληξουριακός
ΠΑΟ Βάρδας – Παναιγιάλειος
Αμυκλιακός – Α.Σ. Λεωνίδιο
Ρεπο : Α.Ο. Λεβάντε
6ος όμιλος
Ελλοπιακός – Περαμαϊκός 2-0 (27′ αυτογκόλ, 65′ Σπανός)
ΠΑΣ Κόρινθος – ΑΟ Νέας Αρτάκης 1-1 (60′ Χαρτσιάς – 31′ Σεϊνταράσι)
Απόλλων Ευπαλίου – Αίολος Καρπενησίου 6-1 (29′ Φλέγγας πεν, 57′ Καραγιάννης, 59′, 67′ Ανδρεόπουλος, 84′ Γεωργουσόπουλος, 87′ Πανουργιάς) – 12′ Μπακαλίδης)
Ρεπό: Κορωνίδα Κοιλάδας
Η βαθμολογία
Νέα Αρτάκη 16
ΠΑΣ Κόρινθος 11
Ελλοπιακός 9
Περαμαικός 7
Κορωνίδα Κοιλάδας 4
Απόλλων Ευπαλίου 4
Αίολος Καρπενησίου 0
Η επόμενη τελευταία αγωνιστική (7η , Κυριακή 11/6)
Απόλλων Ευπαλίου – ΠΑΣ Κόρινθος
Αίολος Καρπενησίου – Ελλοπιακός
Περαμαϊκός – Κορωνίδα Κοιλάδας
Ρεπό : Α.Ο. Νέας Αρτάκης
7ος όμιλος (4η αγωνιστική)
Χαϊδάρι – Γρανίτης 2-0 (20′ Γιαννακόπουλος, 38′ Αποστολόπουλος)
ΕΠΣ Λασιθίου – Ατρόμητος Πειραιά 0-3 α.α.
Ατσαλένιος – Απόλλων Ποντίων 4-2 (12′ Κεφαλούκος, 40′ Καϊμακαμούδης πεν, 48′ Παπασπύρος, 85′ Γιακουμάκης – 58′ Τσουτσάνης, 60′ Αθανασιάδης)
Ρεπό: Ερμής Ζωνιανών
H βαθμολογία
Ατσαλένιος 10
Χαιδάρι 9
Ατρόμητος Πειραιά 7
Ερμής Ζωνιανών 4
Απόλλων Ποντίων 3
Γρανίτης 1
ΕΠΣ Λασιθίου 0
Η επόμενη αγωνιστική (5η , Τετάρτη 7/6)
Χαϊδάρι – Ατσαλένιος
Ερμής Ζωνιανών – ΕΠΣ Λασιθίου 3-0 α.α.
Απόλλων Ποντίων – Ατρόμητος Πειραιά
Ρεπό : Γρανίτης Αγίας Μαρίνας
8ος όμιλος
Αετός Λουτρών – ΑΕΡ Αφάντου 0-1 (59′ )
Ατρόμητος Αγίου Γεωργίου – Ελλάς Σύρου 0-3 α.α.
Αστέρας Βάρης – Πυθαγόρας Κοντακαιΐκων 8-0 (7′,20′ πεν.,65′,85′ Ντούλιας, 32′ Καλλιμάνης, 52′ Μπάρα, 80′ Μάγγος, 82′ Δημητρόπουλος)
Ρεπό: Ηλυσιακός
H βαθμολογία
Ηλυσιακός 13
ΑΕΡ Αφάντου 13
Αστέρας Βάρης 12
Ελλάς Σύρου 9
Αετός Λουτρών 3
Πυθαγόρας Σάμου 3
Ατρόμητος Αγ. Γεωργίου 0
Η επόμενη τελευταία αγωνιστική (7η , Κυριακή 11/6)
Ατρόμητος Αγίου Γεωργίου – Αετός Λουτρών 0-3 α.α.
Ελλάς Σύρου – Αστέρας Βάρης
Πυθαγόρας Κοντοκ. – Ηλυσιακός
Ρεπό : ΑΕΡ Αφάντου