ΕΠΣ Ξάνθης: Πάτησε προσωρινά κορυφή ο Ορφέας Ξανθης Β’ μετά την ισοπαλία με την Κυψέλη σε εξ’ αναβολής ματς 12 λεπτών! Η νέα βαθμολογία στην Γ’ κατηγορία

Με τον εξ’ αναβολής αγώνα που είχε διάρκεια 12 λεπτών ανάμεσα σε Ορφεα Ξάνθης και ΑΕΚ Κυψελης συνεχίστηκε η Γ’ κατηγορία της Ξάνθης.

Ο Ορφέας στο γήπεδο της Λευκόπετρας σε ματς που είχε διακοπή και συνεχίστηκε από το 80′ έμεινε στο 0-0 με την Κυψέλη, αν και πίεσε για το γκολ της νίκης στο 10+2 λεπτά με τις καθυστερήσεις που κράτησε ο Ταρινίδης και πατησε προσωρινά κορυφή, κλείνοντας την σεζόν αφού την τελευταία αγωνιστική έχει ρεπό.

Ετσι ο Αρης Πετεινού που αγωνίζεται την Πέμπτη στο Αμοιρίδειο με την ΑΠΟΞ Β’ έχει δυο ευκαιρίες να στεφθεί πρωταθλητής μετά στους άνδρες και στην δεύτερη ομάδα του αφού την Κυριακή παίζει και με την Σμίνθη.

*** Η Ασπίδα Ξάνθης Β’ έχει μια ήττα στα χαρτιά και -3 βαθμούς
**** Η Πειθαρχική αποφάσισε να επαναληφθεί από το 80′ αγώνα Ορφέας Β’ – ΑΕΚ Κυψέλης

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (22η, 14/5)