EΠΣ Έβρου: Σημαντικές ανάσες για τους Άρδα Καστανεών και ΑΟ Μαΐστρου! Τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και η βαθμολογία στα πλέι άουτ της Α’ κατηγορίας

Με δύο νίκες των φιλοξενούμενων, μια της γηπεδούχου ομάδας και ανακατατάξεις στη βαθμολογία ολοκληρώθηκε η 2η αγωνιστική των πλέι άουτ της Α’ Κατηγορίας στην ΕΠΣ Έβρου.

Με τη νίκη του ο Άρδας Καστανεών χάρη στο τέρμα του Κουτέρη από το α’ ημίχρονο έφτασε πλέον μια ανάσα και βρίσκεται στο -3 από τον σημερινό αντίπαλό του Έβρο Σουφλίου.

Ο ΑΟ Μαΐστρου κέρδισε εντός έδρας τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης με δύο τέρματα που σημείωσε από το 1ο ημίχρονο και διατήρησε ως το τέλος του παιχνιδιού. Το αποτέλεσμα αυτό μείωσε στους 3 τους βαθμούς του από την επικίνδυνη ζώνη.

Διπλό εκτός έδρας για τον ΑΟ Νεοχωρίου με νίκη στην έδρα της Νίκης Απαλού που την έστειλε πάλι στο τέλος της βαθμολογίας.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και η βαθμολογία:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 2ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ – ΠΛΕΪ ΑΟΥΤ
Έβρος Σουφλίου – Άρδας Καστανεών 0-1 (39′ Κουτέρης)
ΑΟ Μαΐστρου – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 2-0 (16′ Μεταλλίδης – 40′ Γεωργουλόπουλος)
Νίκη Απαλού – ΑΟ Νεοχωρίου 1-2 (26′ Γκίρδας – 32′ Δήμου, 68′ Παπαθανασίου)

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΩΝ ΠΛΕΪ ΑΟΥΤ (ΣΕ 2 ΑΓΩΝΕΣ)
1. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 28 (36-34)
2. ΑΟ Νεοχωρίου 26 (27-34)
3. Έβρος Σουφλίου 19 (23-26)