Νίκη «χρυσάφι» που την φέρνει πιο κοντά στις Ευρωπαϊκές θέσεις πέτυχε η Τραμπζονσπόρ του Μανώλη Σιώπη

Σημαντική νίκη πέτυχε η Τραμπζονσπόρ απέναντι στην Μπασάκσεχιρ με 1-0 για την 19η αγωνιστική της Τουρκικής Super Lig. Μια νίκη που της δίνει ώθηση για την συνέχεια με στόχο να φτάσει στην πρώτη τριάδα και να πάρει ευρωπαϊκό εισιτήριο. Βασικοί για 90 λεπτά οι Έλληνες Μανώλης Σιώπης και Τάσος Μπακασέτας.

Σε μια δύσκολη αναμέτρηση ο Εβρίτης Μανώλης Σιώπης αγωνίστηκε για 90 λεπτά τρέχοντας ασταμάτητα, ενώ ο Μπακασέτας ήταν αυτός που πέτυχε το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης στο 21ο λεπτό. Η Τραμπζονσπορ έφτασε του 32 βαθμούς και την επόμενη αγωνιστική υποδέχεται την Ιστανμπουλσπόρ που βρίσκεται στις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας και μάχεται για την παραμονή της. Ο αγώνας είναι την Κυριακή 22 Ιανουαρίου στις 18:00 ενώ μεσοβδόμαδα υπάρχει και αγώνας κυπέλλου με αντίπαλο την Ουμρανίγεσπορ.