Δεν μπορεί να χωνέψει τη γκέλα ο Λουτσέσκου: «Το παιχνίδι ήταν για 0-5»

Ο Ραζβάν Λουτσέσκου σε δηλώσεις του αμέσως μετά την ισοπαλία με τον Ατρόμητο, θεωρεί ότι το παιχνίδι έπρεπε να λήξει 5-0 υπέρ του ΠΑΟΚ και ότι οι παίκτες του δεν “σκότωσαν” το παιχνίδι όταν είχαν τη δυνατότητα. Τέλος έκανε και μια ανασκόπηση για το 2022.

Αναλυτικά όσα δήλωσε ο Ραζβάν Λουτσέσκου στη NOVA: Για το ματς και τι θεωρεί ότι άλλαξε και το ματς έληξε ισόπαλο: “Τίποτα δεν άλλαξε, συγγνώμη που θα σας το πω αλλά ήταν ένα παιχνίδι για να κερδίζαμε 5-0, είχαμε πολλές ευκαιρίες μετά το γκολ στο πρώτο ημίχρονο, δεν σκοτώσαμε το παιχνίδι, χάσαμε ευκαιρίες και δεν είχαμε καθαρό μυαλό στην αντίπαλη περιοχή.

Ο αντίπαλος κέρδισε αυτοπεποίθηση και βρήκε την ισοφάριση, είναι φυσιολογικό να πιέσει με μπαλιές. Στα τελευταία δέκα λεπτά είχαμε καταστάσεις στην περιοχή και δεν μπορέσαμε να σκοράρουμε. Είναι ένα παιχνίδι που πραγματικά λυπόμαστε που δεν πήραμε τη νίκη“.