Μουντιαλική γκολάρα Φλώρου κόντρα στην ομάδα του Αλέξη Μελισσόπουλου! Πρώτη ήττα για τον Άγιο Νικόλαο (+video)

Ένα καταπληκτικό γκολ που ουτε σε Μουντιαλ βλέπουμε συχνά πέτυχε ο Φλώρος της Μαρκό εδραιώνοντας την νίκη της ομάδας του επί του Αγίου Νικολάου του Αλέξανδρου Μελισσόπουλου, σπάζοντας του το αήττητο ενώ παράλληλα ανέβηκε στην κορυφή της βαθμολογίας του 5ου ομίλου.

Συγκεκριμένα μετά από αυτή τη νίκη η Μαρκό έφτασε τους 11 βαθμούς μετά από πέντε αγώνες, ενώ περιμένει να δει τι θα κάνει ο Φωστήρας (δοκιμάζεται στην έδρα του Γιούχτα) που είναι στους εννιά βαθμούς και είναι η μοναδική ομάδα που μπορεί να την προσπεράσει στην κορυφή.

Ο Άγιος Νικόλαος είχε τις φάσεις για να σκοράρει και να ισοφαρίσει όμως δεν τα κατάφερε με αποκορύφωμα αυτή του Μελισσόπουλου στα πρώτα λεπτά της επανάληψης, όπου ο επιθετικός του ΑΟΑΝ σούταρε σε κενή εστία, καθώς είχε περάσει στο τετ-α-τετ τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων, Βουτσέλα ωστόσο οι αμυντικοί απομάκρυναν πάνω στη γραμμή.

Οι γηπεδούχοι στις λιγοστές τους ευκαιρίες στο παιχνίδι βρήκαν δύο γκολ, με τον Κράσι αρχικά να ανοίγει το σκορ στο 27΄με γυριστό σουτ εντός περιοχής, ενώ ο 21χρονος αριστερός μπακ Γιώργος Φλώρος στο 83ο λεπτό και τις δύο ομάδες να έχουν μείνει με δέκα παίκτες εξαιτίας της αποβολής των Δολαψάκη και Χάιδου, έγραψε το 2-0 με απίθανο μακρινό σουτ εκτός περιοχής, νικώντας τον Γιαγκιόζη.