Α2 Ανδρών: Ήττα του Έβρου Σουφλίου από την Ελπίδα Αμπελοκήπων

Την πρώτη του εντός έδρας ήττα γνώρισε ο Έβρος Σουφλίου από την Ελπίδα Αμπελοκήπων στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της Α2 Ανδρών.

Στο πρώτο σετ οι γηπεδούχοι μπήκαν καλά και μέχρι τα μισά περίπου ήταν συνέχεια μπροστά στο σκορ 5-4, 10-9, 12-9, 15-14 αλλά μέχρι εκεί καθώς οι φιλοξενούμενοι άρχισαν να απειλούν και να προηγούνται με 15-18 και 19-20 ώσπου στο τέλος να το κερδίζουν με 21-25 κάνοντας το 0-1.

Το δεύτερο σετ βρήκε την Ελπίδα να έχει βελτιώσει κατά πολύ την άμυνά της και να βρίσκεται συνέχεια μπροστά στο σκορ με 3 έως 6 πόντους σε σχέση με τους παίκτες του Νίκου Μούχλια που έμοιαζαν να τα έχουν χαμένα. Στα μισά του σετ ήταν 9-15 όπου τελικά έφτασε στο 20-25 και 0-2 σετ για τους Θεσσαλονικείς.

Στο τελευταίο τρίτο σετ οι γηπεδούχοι δε μπήκαν σχεδόν πότε στο γήπεδο καθώς συνέχεια βρίσκονταν πίσω με 5 πόντους τουλάχιστον 5-10, 10-15. Ώσπου τελικά χάθηκε και αυτό με 17-25 και 0-3 σετ για τους φιλοξενούμενους.

Τα σετ: 0-3 (21-25, 20-25, 17-25)

ΕΒΡΟΣ ΣΟΥΦΛΙΟΥ (Νίκος Μούχλιας): Τσιαμήτας, Παπαδημητρίου, Κων. Αλεξούδης, Σταθέλος, Ιασ. Αλεξούδης, Σταυρόπουλος, Κάλφας (λ), Ζιώγας, Μούχλιας, Σαρδανίδης, Τάσιου.

Την επόμενη αγωνιστική ο Έβρος Σουφλίου που έχει 7 βαθμούς ταξιδεύει στη Θεσσαλονίκη για να αντιμετωπίσει τη δεύτερη στη βαθμολογία ΧΑΝΘ ενώ η Ελπίδα Αμπελοκήπων έχοντας 8 βαθμούς πλέον υποδέχεται την ΕΑ Λαρίσης.