ΕΠΣ Ξάνθης: Ο Άρης Πετεινού Β’ ήταν ο μεγάλος νικητής με την Βιστωνίδα Β’! Η νέα βαθμολογία

Στο εξ’ αναβολής παιχνίδι ανάμεσα στον Άρη Πετεινού Β’ με τον ΑΟ Βιστωνίδας Β’ βρήκε νικητές τους φιλοξενούμενους.

Στο γήπεδο της Φελώνης πραγματοποιήθηκε το εξ’ αναβολής παιχνίδι της Γ’ Κατηγορίας για την 1η αγωνιστική όπου αναμετρήθηκαν ο Άρης Πετεινού Β’ με τον ΑΟ Βιστωνίδας Β’.

Οι φιλοξενούμενοι νίκησαν με 2-0 χάρη στα τέρματα που πέτυχαν οι Παπαθεοδώρου με σουτ στο 29ο λεπτό και Ασλανίδη με πέναλτι στο 66ο λεπτό. Αξίζει να σημειωθεί πως γηπεδούχοι έπαιζαν με παίκτη λιγότερο από το 42ο λεπτό καθώς ο Μετεντζίδης είχε αποβληθεί με απ’ ευθείας κόκκινη κάρτα στην προσπάθειά του να ανακόψει τον Μίλκογλου που σύμφωνα με τον διαιτητή Μαστρογιαννάκο ήταν σε προφανή θέση για γκολ.

Μετά τη νίκη τους αυτή οι φιλοξενούμενοι ανέβηκαν στην πρώτη θέση ενώ οι γηπεδούχοι που αγωνίστηκαν για πρώτη φορά για τη φετινή χρονιά στην τελευταία καθώς την πρώτη αγωνιστική είχαν ρεπό.