LIVE από το ΔΑΚ Κομοτηνής το Σούπερ Καπ της ΕΠΣ Θράκης: Πανθρακικός – Δόξα Γρατινής

Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στον αγώνα Πανθρακικός – Δόξα Γρατινής που διεκδικούν τον πρώτο τίτλο της χρονιάς, το Σουπερ Καπ της ΕΠΣ Θράκης.

Καλησπέρα! Από αυτήν την ανάρτηση θα έχετε διαρκή ενημέρωση για την εξέλιξη στον αγώνα ανάμεσα στον Πανθρακικό και την Δόξα Γρατινής για τον πρώτο τίτλο της σεζόν στην ΕΠΣ Θράκης.

Ώρα 16:55 Τα έσοδα της αναμέτρησης θα δοθούν σε φιλανθρωπικό σκοπό σε έναν Κομοτηναίο που έχει πρόβλημα με το μάτι του, με το εισιτήριο να είναι στα 2 ευρώ.

Ώρα 17:05 Για την Δόξα Γρατινής είναι το πρώτο επίσημο ματς της σεζόν, ενώ ο Πανθρακικός έπαιξε κόντρα στην Αλεξανδρούπολη στο ίδιο γήπεδο για το Κύπελλο Ελλάδος.

Ώρα 17:12 Ο Πανθρακικός δεν έχει στη διάθεσή του τον Χρήστο Βάσκο, που θα εκτίσει την ποινή του για την αποβολή στο ματς με την Προσοτσάνη.

Ώρα 17:15 Η ενδεκάδα του Πανθρακικού: Κασκαντάμης, Αντωνιάδης, Αρετάς, Σαπνάρας, Κωσταρέλης, Σμάλης, Γιαννακιτσίδης, Χακάν, Ερκάν, Μπαϊκαρά, Φουρλατάρας.

Ώρα 17:18 Η ενδεκάδα της Δόξας Γρατινής: Γεμενετζής, Σπηλιοτόπουλος, Βεληβασάκης, Μέριτς, Τέλιος, Λάκκας, Νάνος, Κελεσίδης, Φοντάλης, Κατσαρος, Ξενάκης.

Ώρα 17:28 Όλα έτοιμα για τη σέντρα.

1′ Σέντρα στην αναμέτρηση.

3′ Πρώτη μεγάλη φάση στην αναμέτρηση με τον Γιαννακιτσίδη για τον Πανθρακικό.

17′ Μεγάλη διπλή ευκαιρία για τη Δόξα Γρατινής. Ο Κασκαντάμης έδιωξε με υπερένταση το απευθείας συρτό φάουλ του Κατσαρού, ενώ στην επαναφορά οι αμυντικοί του Πανθρακικού απομάκρυναν τον κίνδυνο, με τη Γρατινή να διαμαρτύρεται για χέρι.

20′ Πρώτο εικοσάλεπτο στο ματς, χωρίς σκορ στο 0-0.

32′ Καλή στιγμή για τον Πανθρακικό με την κεφαλιά του Κωσταρέλη να περνάει άουτ.

45+2′ Τέλος ημιχρόνου. Χωρίς τέρματα στο πρώτο μισό. Πανθρακικός – Δόξα Γρατινής 0-0.

Ώρα 18:38 Ενός λεπτού σιγή στο ΔΑΚ Κομοτηνής στη μνήμη του αδικοχαμένου διαιτητή Νίκου Ντοσίδη.

Ώρα 18:41 Όλα έτοιμα για την έναρξη του β’ μέρους.

46′ Σέντρα στο β’ μέρος.

49′ Γκοοοοολλλλλ για τη Δόξα Γρατινής. Ο ξενάκης ανοίγει το σκορ μετά από άστοχη έξοδο του Κασκαντάμη. Πανθρακικός – Δόξα Γρατινής 0-1

57′ Γκοοοοοοοολλλλλ για τον Πανθρακικό. Ο Σαπνάρας ισοφαρίζει μετά από ασίστ του Μπαϊκαρά. Πανθρακικός – Δόξα Γρατινής 1-1.

60′ Μια ώρα αγώνα στο ΔΑΚ Κομοτηνής, με τις ομάδες να είναι ισόπαλες στο 1-1. Η αγωνία στο κατακόρυφο.

70′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανθρακικό με τον Ερκάν να σημαδεύει το δοκάρι και να χάνει μοναδική ευκαιρία για την ολική ανατροπή.

80′ Μπαίνουμε στο τελευταίο δεκάλεπτο. Θα έχουμε νικητή στην κανονική διάρκεια η θα υπάρξει παράταση;

85′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανθρακικό με τον Γιαννακιτσίδη να αστοχεί περίπου από το σημείο του πέναλτι. Παραμένει το 1-1.

90+2′ Άναψαν και οι προβολείς στο 90+2′. Ετοιμαζόμαστε για παράταση αν δεν συμβεί κάτι στα τελευταία λεπτά.

90+5′ Τέλος κανονικής διάρκειας. Πανθρακικός – Δόξα Γρατινής 1-1.

Ώρα 19:37 Ολιγόλεπτη ξεκούραση για τις δύο ομάδες και όλα έτοιμα για την έναρξη της παράτασης.

91′ Έναρξη παράτασης.

100′ Χαμηλός ο ρυθμός στο πρώτο μισό της παράτασης.

105+1′ Τέλος α’ μέρους παράτασης. Πανθρακικός – Δόξα Γρατινής 1-1.

106′ Έναρξη β’ μέρους παράτασης.

118′ Γκοοοοοολλλλλ για τον Πανθρακικό. Ο Γκουτσίδης δίνει το προβάδισμα στον Πανθρακικό λίγο πριν το φινάλε της αναμέτρησης. Πανθρακικός – Δόξα Γρατινής 2-1.

120′ Γκοοοοοολλλλλ για τον Πανθρακικό. Ο Νικολαΐδης κλειδώνει το τρόπαιο για την ομάδα της Κομοτηνής. Πανθρακικός – Δόξα Γρατινής 2-1.

120+2′ Τέλος αγώνα. Το Σούπερ Καπ στον Πανθρακικό με ολική ανατροπή. Πανθρακικός – Δόξα Γρατινής 3-1.