Πανελλήνιο Κολύμβησης: Δεύτερο βάθρο για την σκυτάλη του ΝΟΑ στα 4×100 ελεύθερο μαζί με Ολυμπιακό και ΠΑΟΚ

Δεύτερο μετάλλιο σε λιγότερο από 24 ωρες κατέκτησε η ομάδα σκυταλοδρομίας του Νυαταθλητικού Ομιλου Αλεξανδρούπολης στο Πανελλήνιο Πρωταθλημα Κολύμβησης Ανδρών – Γυναικών.

Μετά το χάλκινο στα 4×100 μέτρα μεικτής ομαδικής, κατέκτησε το χάλκινο και στα 4×100 μέτρα ελεύθερο ανδρών. Για τον ΝΟΑ κολύμπησαν οι Τάσις Κουγκουλος, Χρίστος Παπαδόπουλος, Δημήτρης Βαρσαμίδης και Στράτος Βολτέζος σε χρονο 3:25.12. Την πρωτη θεση κατέκτησε ο Ολυμπιακός και την δεύτερη ο ΠΑΟΚ.

Στις γυναίκες στο αντιστοιχο αγωνισμα τα μετάλλια κατέκτησαν οι Παναθηναϊκός το χρυσό, ΑΟ Παλαιού Φαλήρου το αργυρό και Ολυμπιακός το χαλκινο ενώ στην 7η θέση τερμάτισε ο Ομιλος Φιλων Θαλάσσης Αλεξανδρούπολης με τις Σοφία Δημητριαδη, Αναστασία Πεχλιβανίδη, Κυριακή Αλεξάκη και Όλγα Στούρα να κολυμπουν σε χρόνο 4:01.91.