Κατέκτησε την πρωτιά στα 800μ των Σπανιδείων και αφιέρωσε το κύπελλο στην αδικοχαμένη συμφοιτήτριά του ο Γιώργος Ματζαρίδης

Την πρώτη θέση στα 800 μέτρα του μίτινγκ στη μνήμη του Κώστα Σπανίδη που διεξήχθη στο Καυτανζόγλειο της Θεσσαλονίκης κατέκτησε ο Γιώργος Ματζαρίδης του Πολυνίκη Ορεστιάδας.

Ο πρωταθλητής Ελλάδος στο αντίστοιχο αγώνισμα του κλειστού στίβου τερμάτισε σε χρονο 1.51.76 και αφησε πίσω του στην 2η θέση τον Ορέστη Παρασκευά του Αλέξανδρου Μακεδονίας και στην 3η τον Στέλιο Ραφαήλ Τζιμαγιωργη του Ηρακλή, για τους οποίους χρειάστηκε το φωτο φίνις λαθώς τερμάτισαν αμφότεροι σε χρόνο 1.55.85.

Μετά την απονομή του κυπέλλου, ο Ορεστιαδίτης πρωταθλητής αφιέρωσε την επιτυχία του στην αδικοχαμένη γεωργία, την συναθλήτρια και συμφοιτήτριά του στο ΤΕΦΑΑ Κομοτηνής, με την οποία συχνά έκαναν προπονήσεις στο πανεπιστημιακό στάδιο του ΔΠΘ.