ΕΠΣ Έβρου: Συγκλονιστικά ματς στο φινάλε στην κορυφή και στην ουρά! Τα αποτελέσματα, οι σκόρερς και η βαθμολογία στην Α’ Κατηγορία

Με 4 σημαντικούς αγώνες την Κυριακή ολοκληρώθηκε η 19η αγωνιστική με την στέψη του πρωταθλητή να παίρνει παράταση ακόμα μια εβδομάδα, ενώ και στην ουρά η μάχη για την παραμονή αναμένεται συναρπαστική.

Στο Σουφλί ο τοπικός Έβρος πήρε έναν πολύτιμο βαθμό κόντρα στον πρωταθλητή αλλά όχι ακόμα μαθηματικά Ιπποκράτη και σε συνδυασμό με την νίκη του Μαΐστρου εκτός έδρας με τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης βρίσκεται σε δυσμενή θέση για πρώτη φορά στο πρωτάθλημα.

Ο Ποντιακός νίκησε για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική αυτή τη φορά την Θράκη Φερών και ανέβηκε στην προτελευταία θέση αφήνοντας την Ένωση Οινόης στην τελευταία. Στην ισοβαθμία υπερτερεί ο Ποντιακός λόγω καλύτερο συντελεστή τερμάτων στα μεταξύ τους παιχνίδια.

Τέλος μεγάλο παιχνίδι έγινε στον Άβαντα με τον τοπικό Ατρόμητο να προηγείται με δύο τέρματα στο ημίχρονο του Ορέστη. Όμως οι φιλοξενούμενοι έχοντας τον Ανδρεάδη σε μεγάλη μέρα πέτυχε χατ τρικ και χάρισε τη νίκη με ανατροπή στον Ορέστη.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και η βαθμολογία:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 19ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ (ΚΥΡΙΑΚΗΣ)
Έβρος Σουφλίου – Ιπποκράτης Αλεξανδρούπολης 2-2 (45+4′, 90+6′ Δομακίνης – 8′ Κυριζάκης, 15′ Μουρατίδης)
Ποντιακός Αλεξανδρούπολης – Θράκη Φερών 3-1
Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΑΟ Μαΐστρου 1-2 (50′ Βρύζας – 35′ Στεφανίδης, 90+2′ Λιαλιάρης)
Ατρόμητος Άβαντα – Ορέστης Ορεστιάδας 2-3 (25′ Γραικίδης, 42′ Λαζαρίδης – 60′, 64′, 72′ Ανδρεάδης)