Β’ Εθνική: Άνετη νίκη του Λεύκιππου με ροτέισον ο επί του ΚΑΟ Xαλκιδικής!

Την εύκολη νίκη με 70-46 επί του ουραγού ΚΑΟ Χαλκιδικής πανηγύρισε ο Λεύκιππος στο Κλειστό «Αμοιρίδης» της Ξάνθης για την 21η αγωνιστική της Β’ Εθνικής.

Η γηπεοδούχοι ήθελαν τη ρεβάνς για την ντροπιαστική ήττα του πρώτου γύρου, ωστόσο δεν διέσυραν τους φιλοξενούμενους, με τον Νίκο Δώδο να χρησιμοποιεί παιδιά που δεν είχαν την ευκαιρία να πάρουν πολύ χρόνο συμμετοχής στις προηγούμενες αναμετρήσεις, ενώ παράλληλα ξεκούρασε τους βασικούς.

Οι νεαροί του ΚΑΟΧ ήταν ανταγωνιστικοί μόλις για ένα δεκάλεπτο, με τον Λεύκιππο Ξάνθης να πατάει το γκάζι από την 2η περίοδο και μετά οδηγώντας σε υγιεινό περίπατο το ματς όπως ήταν αναμενόμενο.

Διαιτητές: Δημάδης, Κολοκυθάς, Νέδογλου

Δεκάλεπτα: 18-15, 39-21,54-34, 70-46

ΛΕΥΚΙΠΠΟΣ ΞΑΝΘΗΣ (Δώδος): Μαραβέγιας, Κατσαμούρης 2, Παλλάκης 11(1), Μακαρατζής 6(1), Τσιλόγλου 12(2), Παϊτάρης, Δεληγιάννης 4, Μηντζαρίδης 6(2), Μανάκας 14, Παπαδήμας 7, Χρήστου 6, Καλεντζί 2

KAO ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ (Παναγιωτόπουλος): Παναγιωτόπουλος 2, Λάσκαρης 7(1), Σερέτης, Ράντονιτς 10, Σακοράφας, Πούλος 2, Τύπος 18, Χατζής, Νταρατάνας 7.