Α2 Ανδρών: Ωραίο ματς με 80 γκολ στην Θεσσαλονίκη ανάμεσα σε ΧΑΝΘ και Κύκλωπες

Ακόμα βάζουν γκολ στο κλειστό στη σκιά του Λευκού Πύργου, ΧΑΝΘ και Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης με τους γηπεδούχους να επικρατούν με 47-32 απέναντι στους Εβρίτες.

Μπήκαν συνολικά σχεδόν 80 παρα ένα γκολ, 79 γκολ για την ακριβεια σε 60 λεπτά, ένα μεγάλο νούμερο… με τους μαχητικούς Κυκλωπες να είναι κοντά στο σκορ μέχρι το 10′ (9-8) και το ημίχρονο να ολοκληρώνεται 22-18.

Στο β’ μέρος η ΧΑΝΘ ανέβαζε την διαφορά που έγινε διψήφια 37-27 στο 45′ με το τελικό 47-32 να αποτυπώνει την διαφορά των δυο ομάδων.

Για τους Κυκλωπες 8 γκολ ειχαν οι Χαραλαμπίδης και Ναβροσίδης και 6 ο Πιστόλας, ενώ από την ΧΑΝΘ 7 ειχαν ο Σαρηγιαννίδης και ο Κώστας Τζίνεβης που σκοραρε κόντρα στην πρωην ομάδα του.

Τα πεντάλεπτα :  4-4, 9-8, 13-10, 15-11, 19-15, 22-18 ( ημίχρονο ), 27-21, 31-25, 37-27, 41-29, 44-30, 47-32.

Διαιτητές :  Θεοδοσίου-Παπούλιας.

XAΝΘ : Αντωνίου, Μηλόπουλος, Πάντζιος 3, Σαρηγιαννίδης 7, Κωστόπουλος 2, Βασιάδης 4, Καράγγελος 2, Παπαδόπουλος, Τζινεβής 7, Μπίλλιας 4, Ανδρεαδάκης 8, Καρούσης, Γιαννακίδης, Τσαγκαράκης 6, Τσιρογιάννης 4.

ΚΥΚΛΩΠΕΣ : Οικονόμου 1, Χαραλαμπίδης 8, Λαϊλισίδης 3, Πιστόλας 6, Δ.Καραβασίλης, Νικολαϊδης, Χαραλαμπάκης, Κωστόπουλος 1, Τουλιόπουλος 4, Β.Καραβασίλης 1, Ναβροζίδης 8.